Nomos ziemi w prawie międzynarodowym ius publicum Europaeum

Nomos ziemi w prawie międzynarodowym ius publicum Europaeum - Carl Schmitt | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Carl Schmitt
WYMIAR
12,35 MB
NAZWA PLIKU
Nomos ziemi w prawie międzynarodowym ius publicum Europaeum.pdf
ISBN
1407660188396

OPIS

Przemija dotychczasowy europocentryczny porządek prawa międzynarodowego, a wraz z nim stary nomos ziemi. Do jego powstania doprowadziło niespodziewane odkrycie Nowego Świata, wyjątkowe wydarzenie historyczne, które przypominało raczej baśnie niż rzeczywistość. Nowoczesną powtórkę można sobie wyobrazić jedynie w formie fantastycznych paraleli, np. że na drodze do Księżyca ludzie odkryli nowe, jak dotąd zupełnie nieznane ciało niebieskie, które mogą dowolnie eksploatować, co pozwala złagodzić ich walkę o Ziemię. Tego rodzaju fantazje nie dostarczają odpowiedzi na pytanie o nowy nomos ziemi, nie przynoszą jej także kolejne odkrycia przyrodnicze. Myślenie ludzi ponownie musi się skierować ku elementarnym porządkom ich ziemskiego bytu. Poszukujemy głębi sensu ziemi. Oto ryzyko tej książki i pierwsze przykazanie naszej pracy.Posiadanie ziemi na własność obiecano tym, którzy wprowadzają pokój. Idea nowego nomosu ziemi będzie zrozumiała tylko dla nich.

Do jego powstania doprowadziło niespodziewane, Nomos ziemi w prawie międzynarodowym ius publicum Europaeum, Księgarnia PWN Poznań zaprasza jak tylko Nomos ziemi w prawie międzynarodowym ius publicum Europaeum się pojawi. Powiadomienia wysyłamy natychmiast po pojawieniu się towaru w sklepie.

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars.

POWIĄZANE KSIĄŻKI