Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata

Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata - William E. Bowman | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
William E. Bowman
WYMIAR
10,47 MB
NAZWA PLIKU
Rum Doodle. Zdobycie najwyższego szczytu świata.pdf
ISBN
3554928684573

OPIS

Kultowa wśród wspinaczy historia zdobycia Rum Doodle ? najwyższego szczytu świata. Na wyprawę porywa się siedmiu angielskich dżentelmenów, między innymi lekarz, który zawsze jest chory, nawigator, który zawsze się gubi i dyplomata, który z każdym się kłóci. W towarzystwie trzech tysięcy tragarzy usiłują zdobyć dwunastotysięcznik. W. E. Bowman stworzył niepowtarzalną parodię literatury górskiej. Klasyka brytyjskiego humoru.

Bowman , popełnił ją w 1956 roku, a więc w czasie, gdy tym najbardziej znanym, wspinaczkowym wyjadaczom góry wysokie dopiero zaczynały majaczyć na ... Kultowa wśród wspinaczy historia zdobycia Rum Doodle - najwyższego szczytu świata. Na wyprawę porywa się siedmiu angielskich dżentelmenów, między innymi lekarz, który zawsze jest chory, nawigator, który zawsze się gubi ... Rum Doodle Zdobycie najwyższego szczytu świata (William E Bowman).

Nie zamierzałem krytykować żadnej książki górskiej, technik wspinaczkowych ani przyga- ... lodu na Rum Doodle zgoła różni się od rozkopywania lodu na Mont Blanc, a rozrzedzone powietrze zapewne uniemoż-liwi użycie sprzętu pneumatycznego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI