Pospolitacy cuwaksi powrotowcy

Pospolitacy cuwaksi powrotowcy - Mateusz Rodak | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mateusz Rodak
WYMIAR
7,51 MB
NAZWA PLIKU
Pospolitacy cuwaksi powrotowcy.pdf
ISBN
8651880028217

OPIS

"Speszeni przybysze przez chwilę doprawdy nie wiedzieli, co zrobić ze sobą. Wiara bawiła się ich zakłopotaniem" Tak w wydanej w 1937 r. powieści pt .Cynk Marian Czuchnowski opisał typową dla więziennej rzeczywistości sytuację, w której dzień po dniu spotykały się dwa żywioły: tzw. powrotowcy i cuwaksi, czyli: recydywiści i więzienni nowicjusze. Łączył ich wspólny los. Wszyscy bowiem, bez względu na długość wyroku, stawali się po jego wydaniu tzw. pospolitakami, czyli więźniami karnymi - bohaterami niniejszej monografii. Jej celem jest próba udzielenia odpowiedzi na niestawiane dotąd w polskich badaniach dziejów Drugiej Rzeczypospolitej pytania o to, kim byli, dlaczego trafiali do więzień i jak radzili sobie z więzienną rzeczywistością?".

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi) Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy. Książka niedostępna. Pospolitacy cuwaksi powrotowcy.

Osadzeni w więzieniu karnym Warszawa-Mokotów (1918-1939) autorstwa Rodak Mateusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję Pospolitacy cuwaksi powrotowcy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI