Zielona rewolucja

Zielona rewolucja - Ralf Fucks | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Ralf Fucks
WYMIAR
10,43 MB
NAZWA PLIKU
Zielona rewolucja.pdf
ISBN
8117460349336

OPIS

Ralf Fucks prezes Fundacji im. Heinricha Bolla, wpływowej organizacji działającej w obszarze polityki publicznej, promującej zielone wizje i projekty. Wcześniej jeden z liderów niemieckiej partii Zielonych (Die Grunen) oraz senator ds. rozwoju miasta i ochrony środowiska w Bremie. W swojej pracy publicystycznej podejmuje zagadnienia szeroko rozumianej polityki środowiskowej oraz ekonomii politycznej. Książka ta jest ponownym ostrzeżeniem przed zagładą świata. Nie jest ekologicznym kazaniem, nie jest apelem o wstrzemięźliwość i wyrzeczenia. Era postępu technicznego, społecznego, demokratycznego nie wyczerpała jeszcze swoich możliwości. Stoimy raczej u progu nowej epoki nowoczesnego świata przemysłowego, przechodzimy od ekonomii opartej na paliwach kopalnych do ekonomii post - kopalnej. Niniejsza książka opowiada historię Wielkie Transformacji, procesu ekonomicznej i kulturowej zmiany, której kontury się już dzisiaj zarysowują. I daje wyraz zaufaniu, że zagrożenie, jakie sama dla siebie stworzyła cywilizacja przemysłowa, będzie można w przyszłości przezwyciężyć środkami nowoczesnego świata, takimi jak nauka, technologia, demokracja. Czy wygramy wyścig ze zmianą klimatu i kryzysem zasobów, nie jest bynajmniej pewne. Do tego potrzebna jest co najmniej zielona rewolucja przemysłowa - wielki skok od gospodarki rabunkowej w stosunku do przyrody do wzrastania z nią. Fragment Przedmowy Autora

przez niektóre państwa, szczególnie owysokiej liczbie ludności (Indie, Meksyk), zmierzające do wydatnego zwiększenia plonów roślin uprawnych, głównie zbóż. Zielona Rewolucja- Profesjonalne usługi ogrodnicze. Tworzymy ogrody marzeń, Raciechowice.

... Zielona rewolucja w polskich miastach, a Warszawa w tyle. Kto wygrywa? Jego zadaniem będzie wytyczenie niespełna półkilometrowego odcinka drogi rowerowej po zachodniej stronie Marszałkowskiej. Czy wygramy wyścig ze zmianą klimatu i kryzysem zasobów, nie jest bynajmniej pewne.

POWIĄZANE KSIĄŻKI