Sonety

Sonety - William Shakespeare | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
William Shakespeare
WYMIAR
7,42 MB
NAZWA PLIKU
Sonety.pdf
ISBN
6173136278081

OPIS

"Podjęcie wyzwania, jakim jest nowy przekład sonetów Shakespeare'a, zasługuje na podziw, ale również obarcza tłumacza dużą odpowiedzialnością. Autor nowego przekładu nie tylko musi się zderzyć ze złożoną problematyką sonetów, ale także nawiązać kontakt z dzisiejszym odbiorcą, pokazać, że Shakespeare jest wciąż aktualny." - Marcin Orliński, poeta, prozaik, krytyk literacki.

Pielgrzym jest typem utworu, w którym podmiot liryczny bezpośrednio przedstawia świat zewnętrzny, jak też ujawnia swoje przeżycia wewnętrzne w formie monologu mającego charakter wyznania. Taki typ liryki nazywamy liryką bezpośrednią - podmiot ... W sonecie czwartym statek znajduje się w samym centrum wielkiej burzy.

Szybko okazało się, iż burza była znacznie silniejsza, niż jej się spodziewano. Większość lin albo pękła, albo wyślizgnęła się z rąk majtków. Mam nadzieję ze odpowiesz na wszystkie pytania i będziesz znała na wszystko odpowiedzi. Stanisław Barańczak we wstępie do Sonetów napisał: (…) czytając Sonet 116, czujemy, że uczestniczymy w formułowaniu prawdy, która jednocześnie potwierdza nasze intuicje i podnosi je na wyższe piętro niedostępnej nam odkrywczości, prawdy, która sięga w głąb nas i zarazem daje nam wstęp do swoich własnych głębi.

POWIĄZANE KSIĄŻKI