Siła i opinia

Siła i opinia - Noam Chomsky | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Noam Chomsky
WYMIAR
4,26 MB
NAZWA PLIKU
Siła i opinia.pdf
ISBN
2380098055352

OPIS

Kontrola myśli jest ważniejsza w krajach demokratycznych niż tam, gdzie władzę sprawują despoci lub junty wojskowe. Gdy państwo odstępuje od stosowania przemocy, musi wynaleźć inne metody, które sprawią, że ciemne masy będą się trzymać z dala od spraw publicznych. Najdoskonalsze techniki urabiania przyzwolenia rozwinęły się w Stanach Zjednoczonych, ponieważ władza biznesu osiągnęła tu wyższy poziom zaawansowania, a jednocześnie istnieje tu szerszy zakres wolności, co czyni prymitywne i bezrozumne masy jeszcze groźniejszymi. Odwraca się ich uwagę emocjonalnie sugestywnymi uproszczeniami, marginalizuje się je i izoluje. Najlepiej byłoby, gdyby każdy siedział sam przed telewizorem i oglądał relacje sportowe, telenowele lub komedie oraz gdyby nie istniały żadne struktury organizacyjne pozwalające jednostkom o ograniczonych zasobach formułować poglądy w konfrontacji z innymi ludźmi, artykułować krytykę i tworzyć programy pozytywne, a następnie aktywnie je realizować.

Gdy państwo odstępuje od stosowania przemocy, musi wynaleźć inne metody, które sprawią, że ciemne masy będą się trzymać z dala od spraw publicznych. Informacje o Siła i opinia - 8730001978 w archiwum Allegro. Data zakończenia 2020-03-02 - cena 19,68 zł Fabryka Siły - Opinie.

5,00 Opinia od ewakreator 3 lata temu. fabuła bardzo ciekawa przystępnie pokazuje temat ludzkich emocji w kontekście rozwoju osobistego i duchowego z dużym zainteresowaniem czytałam całą książkę napisana przez świetnego psychiatrę, krok po kroku pomaga przyjrzeć się emocjom, zrozumieć je i co ... Kobiety na całym świecie odkrywają, że mają siłę: jednym dotknięciem mogą zadawać straszny ból, a nawet zabijać.

POWIĄZANE KSIĄŻKI