Dom głuchego

Dom głuchego - Peter Kristufek | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Peter Kristufek
WYMIAR
9,35 MB
NAZWA PLIKU
Dom głuchego.pdf
ISBN
5145827278462

OPIS

Słowackie przysłowie mówi, że do posprzątanego domu przychodzi śmierć. Do „Domu Głuchego” przychodzi przeszłość, od której nie można się uwolnić. Zamieszkują ją nie tylko zjawy z czasów Austro-Węgier, przymusowej aryzacji i Gwardii Hlinkowej, ale i codzienne domowe rytuały, wspaniała żydowska kultura międzywojnia, barbarzyńscy Sowieci, a wreszcie i aksamitna rewolucja.Proza Petera Krištúfka jest jak winogrono: sarkastycznie cierpka, choć przesycona słodkim sokiem anegdot i efektownych aforyzmó

Quinta del Sordo lub Quinta de Goya) - nazwa nieistniejącej już madryckiej posiadłości należącej do hiszpańskiego malarza Francisca Goi (1746-1828). Artysta spędził w tej rezydencji swoje ostatnie lata w Hiszpanii, zanim z powodów politycznych wyemigrował do Francji.Dom stał się sławny, gdyż Goya namalował na jego ścianach cykl czternastu osobistych ... Dom głuchego .

Read 11 reviews from the world's largest community for readers. Alfons Trnovsky to znakomity i szanowany lekarz rodzinny w niewielkim ... Książka Dom głuchego autorstwa Kristufek Peter , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 37,49 zł .

POWIĄZANE KSIĄŻKI