Pistolet VIS

Pistolet VIS - Marcin Ochman | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marcin Ochman
WYMIAR
9,65 MB
NAZWA PLIKU
Pistolet VIS.pdf
ISBN
8519604997281

OPIS

Vis – to znaczy siła.Oddajemy do rąk Czytelników trzecie już, poprawione i rozszerzone wydanie monografii najsłynniejszego polskiego pistoletu, którego legenda zrodziła się w latach wojny i do dziś nie straciła nic ze swej siły. Skonstruowany przez polskich inżynierów, masowo produkowany przez niemieckiego okupanta, słynący ze swej celności i niezawodności, należy dziś do najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów.Jeden z największych zbiorów pistoletów wz. 35 znajduje się w warszawskim Muzeum Wojska Polskiego. Chęć jego zaprezentowania szerokiemu gronu pasjonatów stała się powodem powstania tej książki. Nie jest ona jednak zwykłym katalogiem! Autorzy starali się uzupełnić i zweryfikować wszystkie dostępne informacje na temat samej broni, jej konstrukcji, historii produkcji, wyposażenia i użytkowania, korzystając z wielu nieznanych dotąd materiałów. Udokumentowane dzieje niektórych zabytków stworzyły zarazem niezwykły obraz burzliwych losów Polski pierwszej połowy XX wieku.

Jeden z 1939 roku, drugi z 2015 - wydanie na 95-lecie Fabryki Broni "Łucznik" Radom. Osoby zainteresowane proszę o kontakt tel.

Broń wyposażono w kurkowy mechanizm spustowo-uderzeniowy pojedynczego i podwójnego działania (SA/DA). Vis wz.35 replika Mksten. Broń palna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI