Attyla i Papież Leon

Attyla i Papież Leon - Jacek Widor | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Widor
WYMIAR
11,99 MB
NAZWA PLIKU
Attyla i Papież Leon.pdf
ISBN
3356035617698

OPIS

"Od południa aż do późnej nocy 20 czerwca Roku Pańskiego 451 trwała straszliwa bitwa bez ostatecznego rozstrzygnięcia. Świt dnia następnego ukazał Pola Katalaunijskie zasłane tysiącami zabitych i rannych Rzymian, Wizygotów, Hunów, wojowników z rozlicznych ludów poddanych władzy Attyli bądź uznających jeszcze zwierzchnictwo słabnącego Rzymu. Pobici po długich zmaganiach w otwartym polu Hunowie przygotowują się w obozie na ostateczne natarcie Rzymian, Wizygotów i ich sprzymierzeńców…” (z 1 s. komi

Lud rzymski czuje się opuszczony przez cesarza Walentyniana III, który ukrył się w swoim pałacu w Rawennie. Na spotkanie z „Biczem Bożym" postanawia wyruszyć Papież Leon I, chcąc odwieść barbarzyńcę od ataku na Rzym. Attyla i Papież Leon - Jacek Widor - opis książki: "Od południa aż do późnej nocy 20 czerwca Roku Pańskiego 451 trwała straszliwa bitwa bez ostatecznego rozstrzygnięcia.

Archeologia. Księgarnia internetowa dla spragnionych wiedzy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI