Mądrość człowieka gór

Mądrość człowieka gór - ks. Józef Tischner | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Józef Tischner
WYMIAR
9,67 MB
NAZWA PLIKU
Mądrość człowieka gór.pdf
ISBN
1343899882701

OPIS

Wiosna, lato, jesień, zima. Dawniej to natura wyznaczała rytm życia człowieka. Człowiek się do niej dostosowywał, a jednocześniemusiał się z nią zmagać. Połączenie tych dwóch elementów - harmonii i walki - stworzyło niepowtarzalną kulturę i styl życia, które nazywamy góralszczyzną.Ksiądz Józef Tischner był zawsze mocno związany z górami. Cała jego filozofia była przepełniona mądrością ludzi gór. Miał zwyczaj mawiać, że jeśli czegoś nie da się przełożyć na góralski, to znaczy, że w ogóle nie warto się tym zajmować. Jego myśli inspirują, pobudzają do refleksji. W świecie rozdzieranym konfliktami przywracają pokój i poczucie sensu.Ks. Józef Tischner - ksiądz, filozof, publicysta. Profesor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, współzałożyciel wiedeńskiego InstytutuNauk o Człowieku. Kapelan Związku Podhalan. Kawaler Orderu Orła Białego.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Często musiał się z nią ... Mądrość człowieka gór - opis produktu: Wiosna, lato, jesień, zima. Dawniej to natura wyznaczała rytm życia człowieka.

Józef Tischner, Mądrość człowieka gór więcej. Więcej ... Książka „Mądrość człowieka gór" ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak i przyciąga wzrok okładką.

POWIĄZANE KSIĄŻKI