Kultura

Kultura - Stefan Czarnowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stefan Czarnowski
WYMIAR
7,97 MB
NAZWA PLIKU
Kultura.pdf
ISBN
8147918622147

OPIS

Stefan Czarnowski (1879-1937) - jeden z najwybitniejszych polskich socjologów i kulturoznawców, uczeń Durkheimaale uznający także znaczenie marksizmu w naukach społecznych, autor kilkunastu książek, z których za bodaj najważniejszą uznaje się właśnie Kulturę. Definiował ją jako całokształt zobiektywizowanych elementów dorobku społecznego, wspólnych szeregowi grup i z racji swej obiektywności ustalonych i zdolnych rozszerzać się przestrzennie. Zajmuje się także Czarnowski w tej książce zagadnieniami związanymi z tworzeniem się tzw kultury wysokiej (jakbyśmy dzisiaj powiedzieli), przejmowaniem innej kultury, jej odnawialnością, także jej zdolnościami przetrwania, powstawaniem i zasięgiem. Osobny rozdział poświęca kulturze religijnej polskiej wsi. Kultura uznawana jest za jedno z najważniejszych osiągnięć polskiej socjologii.

temu. 657 wykop. Ciekawe informacje o sztuce, kulturze i wydarzeniach kulturalnych, serialach, filmach, aktorach, teatrze, muzyce, książkach. Film, teatr, malarstwo, literatura.

Promocja obowiązuje na wszystkie filmy z bieżącego repertuaru, również w dni świąteczne. Kultura. 04.03.2021; Wiadomości ; Kultura ; Muzea Kręte drogi życia Kultura, Film, Muzyka, Teatr, Książki - Wprost.

POWIĄZANE KSIĄŻKI