Zofia Stryjeńska. Savoir-vivre

Zofia Stryjeńska. Savoir-vivre - Zofia Stryjeńska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zofia Stryjeńska
WYMIAR
7,79 MB
NAZWA PLIKU
Zofia Stryjeńska. Savoir-vivre.pdf
ISBN
3919640847782

OPIS

Wprawdzie Zofia Stryjeńska zasłynęła przede wszystkim jako malarka i ilustratorka, jednak – jak się okazuje – umiejętnie posługiwała się również piórem. Wznowiony kodeks zasad savoir-vivre’u, zatytułowany „Światowiec współczesny”, świadczy o wszechstronnym talencie księżniczki malarstwa polskiego i jej niepospolitym poczuciu humoru. Książka, podzielona na cztery rozdziały, choć napisana w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, zawiera wciąż aktualne zasady dobrego wychowania, które Stryjeńska przedstawiła rzeczowo, acz dowcipnie, ilustrując niektóre przypadki dobrze znaną kreską. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich entuzjastów jej twórczości, jak również osób zgłębiających tajniki savoir-vivre’u.

Uciekła w 1946 roku na Zachód, do Szwajcarii. Żyła tam w wielkiej biedzie, ciągle uciekając, gdzieś między Genewą a Paryżem, aż ... Malarka, graficzka, ilustratorka, scenograf, projektantka tkanin, plakatów i zabawek; związana z Warszawą i Zakopanem.

Wznowiony kodeks zasad savoir-vivre u, zatytułowany Światowiec... - ISBN: 978-83-7576-439- Wprawdzie Zofia Stryjeńska zasłynęła przede wszystkim jako malarka i ilustratorka, jednak - jak się okazuje - umiejętnie posługiwała się również piórem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI