Emocje i nastrój

Emocje i nastrój - Daniel Jerzy Żyżniewski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Daniel Jerzy Żyżniewski
WYMIAR
5,3 MB
NAZWA PLIKU
Emocje i nastrój.pdf
ISBN
8093654016210

OPIS

Czym są emocje i nastrój? Jak powstają? Jak na nie wpływać?Emocje towarzyszą nam od zawsze. Wpływają na codzienność, nastrój i decyzje.Ich zrozumienie pozwala nam lepiej poznać siebie i drugiego człowieka.Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są przez środowisko – tak powstają np. strach, złość, wstręt, radość.Korzystając z wyników aktualnych badań na gruncie psychologii autor w przystępny sposób wyjaśnia te mechanizmy i proponuje praktyczne rozwiązania. Opisywane zagadnienia wzbogacone zostały grafikami, tabelami i diagramami. Książka skłania do refleksji, samopoznania i lepszego zrozumieniazwiązku między mózgiem, umysłem a środowiskiem Daniel Jerzy Żyżniewski – psycholog, historyk sztuki; neuropsycholog kliniczny terapeuta; doświadczenie kliniczne zdobywał w szpitalach i prywatnych placówkach medycznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii; członek British Psychological Society, wykładowca Uniwersytetu Otwartego UW, gdzie prowadzi autorskie kursy o mózgu, umyśle i sztuce. Absolwent Interdyscyplinarnych Humanistycznych Studiów Doktoranckich UW. Badacz związków między percepcją wzrokową, a emocjami, temperamentem i osobowością. Poeta i dramaturg publikujący po polsku i po angielsku

e movere, „w ruchu") - stan znacznego poruszenia umysłu.Emocje charakteryzują się tym, że pojawiają się nagle i zawsze łączą się z pobudzeniem somatycznym; mogą osiągnąć dużą intensywność, ale są przejściowe.. Słowo to miało w historii wiele znaczeń przed-psychologicznych i odnosiło się nie do stanu indywidualnego umysłu, ale najpierw do ... Emocje i nastrój.

Ich zrozumienie pozwala nam lepiej poznać siebie i drugiego człowieka. Świadome i regularne oddziaływanie na własn Nastrój Nastrój to wrażenia i odczucia charakterystyczne dla stanu, w jakim się znajdujemy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI