Miasto cudów

Miasto cudów - Eduardo Mendoza | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Eduardo Mendoza
WYMIAR
4,65 MB
NAZWA PLIKU
Miasto cudów.pdf
ISBN
4092092136004

OPIS

Najsłynniejsza powieść Eduarda MendozyBarcelona przełomu XIX i XX wieku. Onufry Bouvila, przemyślny wieśniak, przybywa do miasta w czasie przygotowań do Wystawy Światowej. Pieniędzy ma tylko na tydzień, ambicją mógłby obdzielić tłumy. Onufry chce się wzbogacić - jak najszybciej i za wszelką cenę.Barcelona, miasto jednocześnie wspaniałe i podłe, samo poszukujące wielkości, nagradza tych, którzy są gotowi zaprzedać jej duszę. To tu w wyniku bezwzględnych intryg, szemranych interesów i zbrodni Bouvila dojdzie do władzy, pozna smak fortuny i wielkiej miłości.Miasto cudów to powieść labirynt zaludniona tłumem postaci szlachetnych i typów spod ciemnej gwiazdy, w której na każdym kroku czeka nas nowa przygoda. Wraz z katalońskim Nikodemem Dyzmą przemierzamy przestronne ulice, wystawne pałace i schodzimy do cuchnących podziemi, burdeli i spelun, do których strach się zapuszczać.Powieść awanturnicza, napisana z rozmachem, pełna niesamowitych miejskich legend jest jednocześnie wiwisekcją katalońskiej duszy.Eduardo Mendoza - jeden z najważniejszych hiszpańskich pisarzy, związany z Barceloną. Laureat prestiżowej Premio Planeta (2010) za powieść Walka kotów oraz Nagrody Cervantesa (2016) za całokształt twórczości. W latach 70. i 80. mieszkał w Nowym Jorku, gdzie pracował jako tłumacz ONZ, był tłumaczem Ronalda Reagana.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

2013 | kryminalny, dramat | 18+ | 7.6 /10. Moja lista Moja lista Ocena: 4.6 /5 (312) Ponad 7000 godzin najlepszej rozrywki ... » Miasto cudów; Wersje językowe.

2013 | kryminalny, dramat | 18+ | 7.6 /10. Moja lista Moja lista Ocena: 4.6 /5 (312) Ponad 7000 godzin najlepszej rozrywki ... » Miasto cudów; Wersje językowe.

POWIĄZANE KSIĄŻKI