Żuławski. Szaman

Żuławski. Szaman - Aleksandra Szarłat | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Szarłat
WYMIAR
6,28 MB
NAZWA PLIKU
Żuławski. Szaman.pdf
ISBN
5939527108731

OPIS

Bufon, kabotyn, wizjoner, skandalista, grafoman, czarujący uwodziciel, bon vivant, arbiter elegancji – określenia można by mnożyć.Jaki był naprawdę Andrzej Żuławski?Dziennikarka Aleksandra Szarłat przenika za zasłonę mitu, również tego, który jej bohater budował na własny użytek. Żuławski tak jak formułował sądy, tak też żył – według własnych zasad. Nic więc dziwnego, że przypięto mu łatkę skandalisty. Gdy autorka wyjawiała, że zamierzam napisać jego biografię, rozmówcy reagowali zdumieniem: „Ależ to niemożliwe, ponieważ on się składał z samych sprzeczności”.Andrzej Żuławski hipnotyzował ludzi. Miał niesłychaną umiejętność ich uwodzenia i odkrywania słabości. Ta wiedza w jego rękach stawała się bronią, którą potrafił bezwzględnie ugodzić. Jednocześnie potrafił być wspaniałomyślny i uroczy.O dobrych i złych stronach jego charakteru mówią bohaterowie tej książki. Wszyscy zgadzają się co do jednego: był człowiekiem fascynującym. On sam mawiał, że każdy jego film to jedno dodatkowe życie. Ale życie Żuławskiego jest ciekawsze niż wszystkie te filmy razem wzięte.

Szaman, Agora, Warszawa, s. 610 Aleksandra Szarłat: Żuławski.

Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni empik.com, gdzie ta sama książka w wersji papierowej kosztuje 42.74 zł. Michał nie jest również szamanem, ale przynajmniej miał (straconą) szansę nim być. Dlatego bardziej adekwatne dla Włoszki jest określenie użyte przez Ewę Winnicką w tytule artykułu dla "Gazety Wyborczej" (07/06/1996): "dziewczyna szamana", tytuł filmu zaś mógłby nosić tytuł "Niedoszły szaman". Andrzej Żuławski (ur.22 listopada 1940 we Lwowie, zm.

POWIĄZANE KSIĄŻKI