Zimowla

Zimowla - Dominika Słowik | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dominika Słowik
WYMIAR
12,9 MB
NAZWA PLIKU
Zimowla.pdf
ISBN
7788592534870

OPIS

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret? Cukrówkę coraz gęściej spowija niebezpieczeństwo i lepki mrok...W drugiej po fenomenalnie przyjętym „Atlasie: Doppelganger” powieści Dominika Słowik po mistrzowsku zaciera granice między możliwym i niemożliwym, by zabrać czytelnika w gąszcz niewyjaśnialnych zjawisk codzienności.Dominika Słowik - finalistka Nagrody Literackiej Gdynia za debiut „Atlas: Doppelganger”. Mieszka w Krakowie.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Fabuła książki rozgrywa się w Cukrówce, małym miasteczku w Dolinie Zmornickiej. W okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy - mieszkańcy lunatykują, kościelne dzwony biją w ... Czar literatury, Zimowla absolutnie mnie sobą urzekła, polecam! Najczęściej kupowane razem: Kult Orbitowski Łukasz.

A to cechuje tych naprawdę bardzo dobrych. DO SŁUCHANIA: Andrzej Kowalski Quartet - Abstrakt Takie zaskoczenia lubię ... Przy zimowaniu pszczół na jednym korpusie w pierwszym okresie zimowli (to znaczy od listopada do początków lutego) pozostawiam otwarty wylot w dennicy na całkowitą szerokość zabezpieczając przed podmuchami mroźnego wiatru klapkami (szerokość na jaką pozwalają plastikowe wkładki - patrz zdjęcie 1.) i to bez względu na siłę ... zimowle przykłady: (1.1) Czerwienie matki pszczelej jest pożądanym efektem w wybranym czasie , gdy rodzina musi nabrać siły na wiosnę bądź przed zimowlą [1] . - „Zimowla" Dominiki jest opowiadana przez bezimienną narratorkę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI