Zawoja, Babia Góra. Mapa turystyczna w skali 1:30 000

Zawoja, Babia Góra. Mapa turystyczna w skali 1:30 000 PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
3,36 MB
NAZWA PLIKU
Zawoja, Babia Góra. Mapa turystyczna w skali 1:30 000.pdf
ISBN
7968332292030

OPIS

Jest to mapa jednostronna w skali 1:30'000. Przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1'114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie.Babia Góra (1'725 m n.p.m.) od wieków przyciągała uwagę podróżników i badaczy, fascynowała pisarzy i poetów. Mówiło się, że na jej szczycie, nie bez powodu zwanym Diablakiem, miały swoją siedzibę złe moce. Kapryśna, niedostępna góra ze swoją pierwotną przyrodą do dziś pobudza fantazję. Prawdziwą osobliwością i niezwykłym przeżyciem dla turystów jest rozległa panorama z niepowtarzalnym widokiem na Tatry oraz wschód słońca podziwiany ze szczytu. Babia Góra spośród wszystkich gór polskich, pod względem wysokości ustępuje jedynie szczytom tatrzańskim. Jej charakterystyczną cechą jest asymetria stoków: południowe, opadające w kierunku Orawy są względnie łagodne w stosunku do dobrze widocznych z Zawoi, stromych i urwistych stoków północnych, zwanych „wielką zerwą Babiej Góry”. U północnych podnóży Babiej Góry rozciąga się największa pod względem powierzchni wieś w Polsce – Zawoja. Jest to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa oraz idealna baza wypadowa w Pasmo Babiogórskie.Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.Na odwrocie znajduje się informator turystyczno-krajoznawczy o prezentowanym regionie wraz z propozycjami wycieczek i fotografiami.

Zasięg mapy wyznaczają: Stryszawa na północy, Magurka (1 114 m n.p.m.) na zachodzie, Kiczory na południu i Zubrzyca Górna na wschodzie. Zobacz koniecznie Polska Zawoja Babia Góra mapa turystyczna 1:30 000 w cenie 8.01 zł. Mapa Koszt dostawy już od 0.00. Jednostronna mapa w skali 1:30 000.Przedstawia wschodnią część Beskidu Żywieckiego z Babiogórskim Parkiem Narodowym.

Mapa turystyczna w skali 1:30 000. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Książka w kategorii Podróże.

POWIĄZANE KSIĄŻKI