Podróż na Wschód

Podróż na Wschód - Hermann Hesse | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hermann Hesse
WYMIAR
11,68 MB
NAZWA PLIKU
Podróż na Wschód.pdf
ISBN
2940869883546

OPIS

Podróż na Wschód, nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego, Gry szklanych paciorków, rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji. Cel wyprawy, Wschód, symbolizuje wewnętrzne odrodzenie, a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur, przeszłości i teraźniejszości, swoistym pochodem wiernych, o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód, do Ojczyzny Światła, nieprzerwanie i od wieków, był on w drodze od całych stuleci, zmierzając do świetlistej krainy cudu, do Ojczyzny. […] Naszym celem był nie tylko Wschód, czy raczej: nasz Wschód był przecież nie tylko jakimś krajem czy pojęciem geograficznym, lecz również ojczyzną i młodością duszy, znajdował się wszędzie i nigdzie. Był jednością wszystkich czasów”.

Pracuje w branży reklamowej. Pewnego dnia pstanawia wrócić do Polski, do swojego męża.

Moja podróż na wschód do krain odległych i niezbadanych autorstwa Opracowanie zbiorowe , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie . Przeczytaj recenzję Marco polo.

POWIĄZANE KSIĄŻKI