Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii

Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - Maciej Pletnia | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Pletnia
WYMIAR
5,72 MB
NAZWA PLIKU
Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii.pdf
ISBN
8372820725751

OPIS

Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną japońską tożsamość zbiorową. Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest rola owej pamięci w budowaniu współczesnej tożsamości Japończyków.Zastosowana w pracy metodologia czerpie z dorobku antropologii symbolicznej oraz socjologii kulturowej. Zarówno dzięki wykorzystaniu licznych materiałów źródłowych, jak i profesjonalnemu i kompleksowemu podejściu teoretycznemu stanowi ona nowatorskie ujęcie kwestii pamięci zbiorowej we współczesnej Japonii.Obszerna praca (…) Macieja Pletni jest rezultatem analiz i interpretacji japońskich źródeł medialnych, muzealnych i edukacyjnych dotyczących przedstawiania historii wojen prowadzonych przez Japonię w XX w. Wykorzystano w niej bogatą anglojęzyczną literaturę przedmiotu oraz opracowania metodologiczne z zakresu kulturoznawstwa (…). Stanowi ona poważne osiągnięcie badawcze, na które składa się przede wszystkim analiza i interpretacja programów i podręczników do historii współczesnej Japonii, muzeów historii oraz publikacji prasowych dokumentujących pamięć zbiorową o wojnie prowadzonej przez armię japońską przeciw Chinom i Stanom Zjednoczonym na Pacyfiku. Wyniki oryginalnych badań są poprzedzone profesjonalnym studium metodologicznym z zakresu kulturoznawstwa, w tym zwłaszcza teorii pamięci zbiorowej.prof. zw. dr hab. Mikołaj Melanowicz, Uniwersytet Warszawski

Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii. 31, 66 z ... Kup teraz.

Autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest rola owej pamięci w budowaniu współczesnej ... Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii okładka miękka 40,50 zł 49,00 zł Oszczędzasz 8,50 zł EBook Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - mobi, epub, pdf / Maciej Pletnia , 17,71 zł, Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną Opis: Pamięć zbiorowa o wojnie na Pacyfiku w powojennej Japonii - Pletnia Maciej. Niniejsza książka dotyczy wpływu pamięci zbiorowej o wojnie na Pacyfiku na współczesną japońską tożsamość zbiorową.

POWIĄZANE KSIĄŻKI