Zapomniane słowa PRL-u i nie tylko

Zapomniane słowa PRL-u i nie tylko - Franciszek Czekierda | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Franciszek Czekierda
WYMIAR
12,69 MB
NAZWA PLIKU
Zapomniane słowa PRL-u i nie tylko.pdf
ISBN
6499205936660

OPIS

Zapomniane słowa z PRL-u, autorstwa Franciszka Czekierdy, to wyjątkowa publikacja będąca zbiorem haseł powszechnie znanych w komunistycznej Polsce, które z biegiem czasu i ze względu na zmianę rzeczywistości dawno już wyszły z użycia, stając się obecnie dla wielu z nas zupełnie obcymi. Poszczególne pojęcia odnoszą się do konkretnych działów, których dotyczą, takich jak technika, kultura, moda, handel czy sport.Autor, jako człowiek doskonale pamiętający życie w realiach PRL-u, wyjaśnia każde hasło w sposób obrazowy i „praktyczny”, nierzadko sięgając po związaną z nim ciekawą anegdotę. Dzięki temu ci z nas, którzy wiedzę o poprzednim ustroju czerpali jedynie z lekcji historii, mogą poznać znaczenie takich słów, jak choćby dziegięć, musztardówka czy saturator uliczny, a także dowiedzieć się, czym kiedyś zajmował się cinkciarz.

To także wielobarwny zbiór osobistych skojarzeń, anegdot, refleksji i wspomnień znanych ... Słowa, które jeszcze kilka dekad temu były w codziennym użyciu, dziś dla wielu są niezrozumiałe. Zebrał je i wyjaśnił w książce „Zapomniane słowa z PRL-u i nie tylko" (wyd.

Jednak nie zawsze tak było, na co najlepszym dowodem jest ten quiz. Zobacz również: KMWTW, +1, BD.

POWIĄZANE KSIĄŻKI