Podkarpackie. 101 atrakcji turystycznych. Mapa turystyczna w skali 1:200 000

Podkarpackie. 101 atrakcji turystycznych. Mapa turystyczna w skali 1:200 000 - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
5,65 MB
NAZWA PLIKU
Podkarpackie. 101 atrakcji turystycznych. Mapa turystyczna w skali 1:200 000.pdf
ISBN
6288370534080

OPIS

Jest to mapa samochodowo-krajoznawcza, jednostronna w skali 1:200'000. Obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a jednocześnie wciąż jeszcze mało znanych zakątków Polski. Zasięg mapy wyznaczają: Sandomierz na północy, Gorlice na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu i polsko-ukraińska na wschodzie.Wrażenie, jakie wywierają podkarpackie krajobrazy, nie ma sobie równych. To rozciągająca się kraina pociętych w szachownicę pól i lasów Kotliny Sandomierskiej, bieszczadzkich połonin i wzgórz Beskidu Niskiego, Pogórzy: Ciężkowickiego, Dynowskiego, Strzyżowskiego, Przemyskiego, wzniesień Roztocza, wreszcie dolin największych na południowym wschodzie rzek: Wisły, Sanu, Wisłoka i Wisłoki. Walory przyrodniczo-krajobrazowe, liczne zabytki wiekowych miast (Przemyśla, Sanoka, Jarosławia, Krosna), drewniane kościoły i cerkwie, synagogi, pałace, zamki i dwory przyciągają licznych turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Renesansowe zamki w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie należą do najcenniejszych zabytków tej epoki w Polsce. Świątynie w Bliznem, Haczowie, Radrużu, Turzańsku, Smolniku i Chotyńcu to perły drewnianej architektury sakralnej znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie podkarpackim. Mapę polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym. Na mapie wyeksponowano 101 najciekawszych zabytków, obiektów i osobliwości przyrodniczych. Na odwrocie mapy znajduje się ich krótki opis.

To mapa-przewodnik, która zabierze Was w najpiękniejsze miejsca województwa podkarpackiego. To świetne kompendium wiedzy o regionie, szczególnie przydatne dla osób, które nie znają d...

Obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie Podkarpackie - 101 atrakcji turystycznych - Mapy GPS sklep z mapami - nawigacja turystyczna SeeMap.pl Województwo Podkarpackie 101 atrakcji turystycznych 1:200 000 już od 6,74 zł - od 6,74 zł, porównanie cen w 10 sklepach. Zobacz inne Literatura podróżnicza i przewodniki, najtańsze i najlepsze Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie podkarpackim.

POWIĄZANE KSIĄŻKI