Okruchy lustra

Okruchy lustra - Agnieszka Pyzel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Agnieszka Pyzel
WYMIAR
11,69 MB
NAZWA PLIKU
Okruchy lustra.pdf
ISBN
6063333260183

OPIS

Lata osiemdziesiąte, PRL. Michalina kiepsko wypada w przedstawieniu dyplomowym na zakończenie szkoły aktorskiej. Jej myśli zajmuje bowiem Allan Wysocki, obiecujący pisarz. Po egzaminach nie może znaleźć pracy na warszawskich scenach, nie ma też pewności co do uczuć Wysockiego. Dlatego ucieka do małego miasta, gdzie otrzymuje angaż w prowincjonalnym teatrze. Tam poznaje Maćka, starszego od siebie aktora, który zostaje jej partnerem na scenie i w życiu. Jednak Michalina nie może zapomnieć o Allanie i od czasu do czasu wymyka się do Warszawy, by się z nim spotkać. Szybko staje się dla niej jasne, że nie jest jego jedyną kobietą, i po raz kolejny kończy ich znajomość. Postanawia, że skupi się na związku z kochającym Maćkiem. Tymczasem Maciek odkrywa, że Michalina go zdradza, opuszcza ją i wyjeżdża z miasta. Kobieta popada w depresję.Po latach znowu w jej życiu pojawia się Allan. Czy tym razem odnajdą szczęście w miłości?

Tutaj tempo jest nieśpieszne, klimat trochę senny, mglisty, co dobrze oddaje ówczesne czasy. Sposób przedstawienia wydarzeń ma swój urok, urzeka i zabiera nam w spokojną, klimatyczną podróż. Okruchy lustra, to romantyczno - gorzka historia szalonej miłości w czasie PRL-u.

Historia opisana przez autorkę nie jest ckliwa i banalna. Bije z niej niezwykla wręcz dojrzałość i realizm, w którym bez trudu można się odnaleźć. Okruchy lustra to opowieść o miłości, zdradzie, zaangażowaniu w wykonywaną pracę oraz pochopnych decyzjach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI