Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich

Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich - Leszek Adamczewski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Leszek Adamczewski
WYMIAR
6,44 MB
NAZWA PLIKU
Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich.pdf
ISBN
2009467194792

OPIS

Dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowejWiosną 1945 roku przez ziemie Prus Wschodnich przetoczył się walec dyszącej żądzą zemsty Armii Czerwonej. Po jej przemarszu pozostały stosy trupów, tysiące zgwałconych kobiet i setki spalonych miejscowości.W dwudziestu rozdziałach tematycznych Leszek Adamczewski pisze o tych, jak i o innych zdarzeniach tamtego okresu. Porusza temat zamachu na życie Adolfa Hitlera w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera, przedstawia przebieg późniejszej, panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy przełomu lat 1944–45. Wspomina także o losach legendarnej Bursztynowej Komnaty…Książka Łuny nad jeziorami była nominowana do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur WAWRZYN 2011.

Agonia Prus Wschodnich autorstwa Adamczewski Leszek , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 25,74 zł . Przeczytaj recenzję Łuny nad jeziorami.

Agonia Prus Wschodnich. Autor: Adamczewski Leszek: Wydawnictwo Książka Łuny nad jeziorami Agonia Prus Wschodnich, pochodzi z wydawnictwa Replika.

POWIĄZANE KSIĄŻKI