Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych

Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych - Kelsey Hightower | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kelsey Hightower
WYMIAR
4,39 MB
NAZWA PLIKU
Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych.pdf
ISBN
8697070786031

OPIS

Systemy rozproszone miały być odpowiedzią na zwiększone wymagania wobec systemów informatycznych. Chodziło o takie cechy jak łatwe współużytkowanie zasobów, odporność na awarie, prostota rozbudowy czy skalowalność. Z czasem okazało się, że możliwości systemów rozproszonych mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne. Równocześnie jednak architekci, programiści i w końcu również administratorzy systemów doświadczali na własnej skórze, że projektowanie, budowa i utrzymywanie systemu rozproszonego niesie ze sobą wyzwania, o jakich nie mieli pojęcia twórcy systemów wcześniejszych generacji. Wyjściem z tej trudnej sytuacji mogą być rozwijane w ostatnich latach kontenery i interfejsy API orkiestracji kontenerów, takie jak Kubernetes.Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do Kubernetesa - udostępnionego na licencji open source orkiestratora klastrów (ang. orchestrator). Kontenery i orkiestratory są bardzo młodą technologią, jednak już teraz umożliwiają programistom budowanie i wdrażanie aplikacji z nieosiągalną dotychczas szybkością i niezawodnością. Dzięki tej książce dowiesz się, jaką rolę odgrywa Kubernetes w cyklu życia aplikacji rozproszonej. Nauczysz się wykorzystywać narzędzia i interfejsy API do automatyzacji skalowalnych systemów rozproszonych, niezależnie od tego, czy są to usługi internetowe, aplikacje do uczenia maszynowego, czy klastry komputerów Raspberry Pi. Przekonasz się, że Kubernetes i technologia kontenerowa mogą pomóc w osiągnięciu nowych poziomów prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności.W książce między innymi:zakres działania Kubernetesatworzenie aplikacji kontenerowych za pomocą Dockerakontenery w Kubernetesie i ich środowisko wykonawczeuruchamianie aplikacji w środowisku produkcyjnymprzykłady wdrażania rzeczywistych aplikacji w KubernetesieNiezawodny system rozproszony? Kubernetes, koniecznie!

Ebook. Kelsey Hightower, Brendan Burns, Joe Beda | Cena 31.43 | Pobierz darmowy fragment | Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do Kubernetesa — udostępnionego na licencji open s... Kubernetes jest czymś więcej niż platformą do orkiestracji kontenerów.

Napisz własną recenzję. Napisz recenzję o produkcie: Kubernetes.

POWIĄZANE KSIĄŻKI