Oblężona demokracja

Oblężona demokracja - Jacek Żakowski | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacek Żakowski
WYMIAR
3,52 MB
NAZWA PLIKU
Oblężona demokracja.pdf
ISBN
4187693852512

OPIS

Polska nie jest wyjątkiem. Gdzie okiem sięgnąć, demokracja drży w posadach. Co gorsze, nie tylko demokracja. Cały ewoluujący od II wojny światowej porządek – polityczny, gospodarczy, społeczny, prawny i kulturowy – coraz bardziej się kruszy. Ale demokracja cierpi na tym najmocniej. Bo w powszechnym odczuciu to ona jest temu wszystkiemu winna.Niestety to prawda. Demokracja jest winna. Nie jako idea, bo żadnej lepszej ludzie nie wymyślili, ale jako system społeczny i instytucjonalny.W pierwszej części tej książki znajduje się jedenaście rozmów, pokazujących niektóre mechanizmy, które za zgodą demokratycznych rządów i parlamentów, przez ich beztroskę lub na ich życzenie stały się tak potężne, że rozsadzają, a w niektórych krajach faktycznie już rozsadziły liberalno-demokratyczny porządek. W drugiej części znajduje się siedem rozmów opisujących niektóre aspekty wyłaniającego się alternatywnego porządku. Trzeciaczęść poświęcona jest liberalno-demokratycznej reakcji na próbę zainstalowania nowego populistyczno-autorytarnego ładu.W dużej mierze właśnie temu ma służyć ta książka.Jacek Żakowski, komentator „Polityki”, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas, prowadzi piątkowe poranki w TOK FM, stale współpracuje z Gazetą Wyborczą, Superstacją i Wirtualną Polską. Autor i współautor kilkunastu książek oraz programów telewizyjnych. Laureat wielu nagród, m.in. Dziennikarz Roku 1997, dwóch Wiktorów i Superwiktora, im. Bolesława Prusa, im. Władysława Grabskiego.

Pierwsza część książki to jedenaście rozmów, pokazujących mechanizmy, które za zgodą demokratycznych rządów, na ich życzenie lub przez ich beztroskę przez swoją potęgę rozsadzają, a w niektórych przypadkach ... Kup teraz na Allegro.pl za 34,99 zł - OBLĘŻONA DEMOKRACJA - Jacek Żakowski [KSIĄŻKA] z miasta Konin. Stan: nowy.

Wydawnictwo: Sic! Data wydania: 2019-05-07 Kategoria: Publicystyka ISBN: 978-83-65459-26-8 Liczba stron: 380. Ocena: 0 (0 głosów) 0.00 0 KUP TERAZ oceń ... OBLĘŻONA DEMOKRACJA OBLĘŻONA DEMOKRACJA Jacek Żakowski 0 ocen Wydawnictwo: ...

POWIĄZANE KSIĄŻKI