[OUTLET] Polska. Pejzaż, sztuka, historia

[OUTLET] Polska. Pejzaż, sztuka, historia - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
11,74 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Polska. Pejzaż, sztuka, historia.pdf
ISBN
2282494124192

OPIS

Towar z kategorii OUTLET.Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia:- uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę,- zagięcia, zżółknięcia stron,- brakujące dodatki (np. płyty, art. papiernicze, naklejki) itp.- brakujące baterie, popsute elementy dźwiękowe.Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy.Ilość egz. ograniczona. „Szukać Polski musimy w przestrzeni – w miejscu, które zajmuje na mapie, w pejzażu, który ją tworzy, w naturze, która ją wypełnia i nas otacza. Polskości szukać musimy także w czasie: w przeszłości, która uformowała naszą wspólnotę narodową, w postaciach, które stały się jej symbolami w wydarzeniach. I jest jeszcze trzeci wymiar: wskazuje go odpowiedź Poety z „Wesela” Wyspiańskiego na pytanie Panny Młodej, gdzie Polskę może znaleźć. Ten ostatni wymiar, serdeczny, odkrywa w jakiejś mierze sztuka. Przez trzy te dziedziny prowadzą nas obrazy i słowa tej książki.”Fragment wstępu

Niniejsza publikacja stanowi próbę pokazania polskich dziejów, sztuki i pejzażu — ważnych składników pojęcia polskości. Średnia ocen .

0,0 / 10 Ta książka nie została jeszcze oceniona ... Polska. Pejzaż, sztuka, historia - opis produktu: Jesteśmy już częścią zjednoczonej Europy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI