Słońce mojej woli. Luiza Piccarreta. Zwykłe-niezwykłe życie włoskiej mistyczki

Słońce mojej woli. Luiza Piccarreta. Zwykłe-niezwykłe życie włoskiej mistyczki Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
11,82 MB
NAZWA PLIKU
Słońce mojej woli. Luiza Piccarreta. Zwykłe-niezwykłe życie włoskiej mistyczki.pdf
ISBN
6281111855588

OPIS

WIZJONERKA Z CORATOLuiza Piccaretta mogłaby być jedną z wielu zwykłych kobiet, które żyją w małych miastach. Z powodu ciężkiej choroby spędza całe dnie przykuta do łóżka. Nigdy nie narzeka na swój los – ma krąg przyjaciółek, których uczy koronkarstwa, sama robi koronki.Jednocześnie jest wielką mistyczką, która nieustannie rozmawia z Jezusem. Jako trzynastolatka widzi Go po raz pierwszy: jej Mistrz upada pod ciężarem krzyża, jest wykończony, prosi o pomoc. To zmienia jej życie i prowadzi do jasnej decyzji: cierpieć razem z cierpiącym Panem. I chociaż ledwie potrafi pisać, spowiednicy nazywają jej łóżko „katedrą mądrości” i „drugim ołtarzem”, a Święta Kongregacja mówi o niej jak o „wizjonerce z Corato”. A ona po prostu była skupiona na swojej misji – objawić światu życie w woli Bożej…Życie tej mistyczki z włoskiego Południa przywodzi na myśl losy św. Faustyny Kowalskiej, św. ojca Pio czy ks. Dolindo Ruotolo.Jakub Jałowiczor, dziennikarzWarto zajrzeć do niecodziennej biografii niecodziennej wizjonerki, która uczy nas codziennego chrześcijaństwa.Wincenty Łaszewski, teolog, pisarz

Ocena ogólna. 1 star 2 stars 3 stars 4 stars 5 stars.

Luiza Piccarreta. Zwykłe-niezwykłe życie włoskiej mistyczki, ISBN 978-83-66061-86-6, Esprit, Kraków 2019, format: 145 x 205, ss.

POWIĄZANE KSIĄŻKI