Odpowiedzialność i sprawiedliwość w etyce Arystotelesa

Odpowiedzialność i sprawiedliwość w etyce Arystotelesa - Włodzimierz Galewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Włodzimierz Galewicz
WYMIAR
11,68 MB
NAZWA PLIKU
Odpowiedzialność i sprawiedliwość w etyce Arystotelesa.pdf
ISBN
6447460405727

OPIS

Pojęcie sprawiedliwości – czy też oddawanej w ten sposób greckiej dikaiosune – jest przedmiotem specjalnego traktatu twórcy Etyki nikomachejskiej, umieszczonego w piątej księdze jego dzieła. Co się zaś tyczy odpowiedzialności, to chociaż Arystoteles nie posługuje się żadnym wyrazem, który można by było (bez pewnej dozy anachronizmu) uznać za dokładny odpowiednik tego dość współczesnego terminu, niemniej rozważa on gruntownie jej różne aspekty w swojej obszernej analizie tego, co dobrowolne lub niedobrowolne.Te dwa wątki praktycznej filozofii Arystotelesa wydają się godne uważnego prześledzenia, także w kontekście współczesnych, z pozoru bardzo nieraz od nich odległych kontrowersji z zakresu etyki lub prawa. Przedstawiana praca jest pewną próbą przynajmniej częściowej i ograniczonej realizacji tego zadania. Składa się ona z dwóch głównych części, omawiających oba tematy, wyróżnione w jej tytule: Arystotelesowską teorię odpowiedzialności, dającą się odtworzyć czy też skonstruować na podstawie jego analizy tego, co dobrowolne lub niedobrowolne, oraz teorię sprawiedliwości, przedstawionej głównie, choć oczywiście nie wyłącznie w piątej księdze Etyki nikomachejskiej.(fragment Słowa wstępnego)

Szybkie wysyłki. Darmowy transport od 159 zł.

Co się zaś tyczy odpowiedzialności, to chociaż Arystoteles nie posługuje się żadnym wyrazem, który można by było (bez pewnej dozy anachronizmu) uznać za dokładny odpowiednik tego ... "Pojęcie sprawiedliwości - czy też oddawanej w ten sposób greckiej dikaiosunê - jest przedmiotem specjalnego traktatu twórcy Etyki nikomachejskiej, umieszczonego w piątej księdze jego dzieła. Co się zaś tyczy ... Książki z księgarni, Odpowiedzialność i sprawiedliwość w etyce Arystotelesa Pojęcie sprawiedliwości - czy też oddawanej w ten sposób greckiej dikaiosunê - jest przedmiotem specjalnego traktatu twórcy Etyki nikomachejskiej, umieszczonego w piątej księdze jego dzieła Autor Włodzimierz Galewicz, Wydawnictwo ANTYK Marek Derewiecki Pojęcie sprawiedliwości - czy też oddawanej w ten sposób greckiej dikaiosune - jest przedmiotem specjalnego traktatu twórcy Etyki nikomachejskiej, umieszczonego w piątej księdze jego dzieła.

POWIĄZANE KSIĄŻKI