Ekspres reporterów 1/2018

Ekspres reporterów 1/2018 - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,81 MB
NAZWA PLIKU
Ekspres reporterów 1/2018.pdf
ISBN
2011203522392

OPIS

Ekspres reporterów powstał w 1976 roku i szybko stał się regularnym bestsellerem. W najlepszych latach osiągał co miesiąc nakłady powyżej 130 tysięcy egzemplarzy – i to w czasach, kiedy papier był reglamentowany… To przede wszystkim na łamach Ekspresu kształtowała się słynna „polska szkoła reportażu”.Historia Ekspresu została zawieszona w roku 1985. Przyczynił się do tego niepokorny styl działania redakcji, którą tworzyli wówczas: Jerzy Ambroziewicz, Stefan Kozicki, Stanisław Małecki i Aleksander Rowiński (autor koncepcji serii). A przede wszystkim numer specjalny z roku 1980, w którym „nieodpowiednio” zrelacjonowali przebieg strajku w stoczni: Wojciech Giełżyński, Ewa Juńczyk, Ryszard Kapuściński, Jacek Poprzeczko, Cezary Rudziński, Ernest Skalski, Lech Stefański, Małgorzata Szejnert, Mariusz Ziomecki.Historia nie kończy się jednak – zatacza kręgi. I tak po 33 latach (sic!) Ekspres reporterów powraca. Zatem tomik pierwszy – po wymuszonej przerwie – otwieramy aktualnym, trudnym problemem, pojawiającym się nieoczekiwanie przed progiem zwykle gościnnych polskich drzwi.Miłej lektury!W tym tomiku:Mirosław Prandota o Szwedach w potopie.Andrzej Mularczyk – as polskiego reportażu w utworze Kropka, ale nie koniec.O trwałe miejsce dla Szmula Zygielbojma wśród bohaterów wojennych walczy Aleksander Rowiński.Romuald Karaś omawia cześć dla generalissimusa Stalina i cenę jego fajki.Wywiad Stefana Truszczyńskiego ze Stefanem Hamburą – niemiecko-polskim adwokatem, albo – można też inaczej – adwokatem polsko-niemieckim.

Podejrzewany o pedofilię. Z tymi zarzutami nie potrafi pogodzić się on sam, ale również Jego bliscy.

Po emisji w Magazynie Ekspresu Reporterów - tuż przed Nowym Rokiem, Prokuratura Krajowa zdecydowała się podjąć na nowo umorzone śledztwo. Historia. Pierwsze wydania tego programu o tematyce społecznej pojawiły się w Dwójce już w latach 80.

POWIĄZANE KSIĄŻKI