Programowanie w języku Ruby. Mikrousługi i konteneryzacja

Programowanie w języku Ruby. Mikrousługi i konteneryzacja - Michał Sobczak | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Michał Sobczak
WYMIAR
5,28 MB
NAZWA PLIKU
Programowanie w języku Ruby. Mikrousługi i konteneryzacja.pdf
ISBN
6790798782465

OPIS

Poznaj Ruby on Rails od praktycznej strony!Odkryj język Ruby i platformę RailsNaucz się testować i uruchamiać swój kodPoznaj zalety mikrousług i konteneryzacjiRuby to nowoczesny, wieloparadygmatowy, interpretowany język programowania. Wraz z platformą Rails stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań służących do szybkiego tworzenia aplikacji sieciowych; wspiera wiele znanych serwisów dostępnych w internecie. Ruby on Rails od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce platform klasy MVC - dzięki rozbudowanym funkcjom, wysokiej wydajności oraz łatwości pisania kodu, a także możliwości stosowania dużej liczby rozszerzeń.Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystać tę platformę w swoich projektach, jesteś na dobrym tropie! Dzięki tej książce poznasz możliwości i konstrukcje języka Ruby oraz mechanizm działania platformy Rails, a w szczególności interfejs Rack. Dowiesz się, jak zapewniać odpowiednią jakość swoich rozwiązań, nauczysz się je uruchamiać przy użyciu technologii wirtualizacji VMware ESXi oraz konteneryzacji Docker na platformach OpenShift Origin, OKD i Nomad. Prześledziwszy praktyczne przykłady, zdobędziesz wiedzę na temat architektury mikrousług, poznasz też sposoby wykorzystania oprogramowania GitLab w funkcji repozytorium kodu, systemu zgłoszeń, bazy wiedzy i narzędzia CI/CD.Mechanizmy języka Ruby i ich praktyczne zastosowanieProgramowanie strukturalne i obiektowe oraz metaprogramowanieMożliwości platformy Rails i ich wykorzystanie w praktyceZastosowanie interfejsu Rack i szyny usługowej RabbitMQZapewnianie jakości aplikacji - teoria i praktykaUruchamianie aplikacji przy użyciu maszyn wirtualnych i kontenerówZastosowanie systemów orkiestracji kontenerówPraca z repozytorium kodu oraz ciągła integracja i dostarczanie (CI/CD)Naucz się tworzyć wydajne aplikacje sieciowe z Ruby on Rails!

Jej wymiary to 160x235. Poznaj Ruby on Rails od praktycznej strony! - Odkryj język Ruby i platformę Rails - Naucz się testować i uruchamiać swój kod - Poznaj zalety mikrousług i konteneryzacji Ruby to nowoczesny, wieloparadygmatowy, interpretowany język pr Programowanie w języku Ruby Mikrousługi i konteneryzacja - Poznaj Ruby on Rails od praktycznej strony! Odkryj język Ruby i platformę Rails Naucz się testować i uruchamiać swój kod Poznaj zalety mikrousług i konteneryzacji Ruby to nowoczesny, wieloparadygmatowy, interpretowany język programowania. Wraz z platformą Rails stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań służących do ... 20% taniej na książki z serii Poradniki ! Codziennie inna książka.

Kurs wideo, poziom drugi. Dla osób, które opanowały już podstawy Ruby, kurs wideo dotyczący zaawansowanych technik na pewno będzie pomocny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI