Pluta. Plakaty / Posters

Pluta. Plakaty / Posters - Władysław Pluta | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Władysław Pluta
WYMIAR
3,76 MB
NAZWA PLIKU
Pluta. Plakaty / Posters.pdf
ISBN
3147655584861

OPIS

Minialbum poświęcony jest twórczości uznanego plakacisty, projektanta książek i czasopism, Władysława Pluty. Zwięzły w formie styl artysty nawiązuje do estetyki polskiej szkoły plakatu oraz zwraca uwagę energetycznością i specyficznym humorem. Prace Władysława Pluty prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Zagrzebiu, Helsinkach czy Sofii, i nagradzane na najważniejszych międzynarodowych konkursach, jak choćby Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1986) oraz Międzynarodowym Triennale Plakatu w Sofii (1998).

Plakaty - Władysław Pluta - opis książki: Minialbum poświęcony jest twórczości uznanego plakacisty, projektanta książek i czasopism, Władysława Pluty. Zwięzły w formie styl artysty nawiązuje do estetyki polskiej szkoły plakatu oraz zwraca uwagę energetycznością i specyficznym humorem. Rodzaj projektowania, który uprawia Pluta, ma w Polsce swoją piękną i długą historię, żeby przypomnieć tylko Ostatni etap, NIE, i Konkurs Chopinowski - Trepkowskiego, Wesele i Kartotekę - Urbańca, Requiem dla 500 tysięcy - Hołdanowicza, czy To be or not to be? - Wasilewskiego.

b1: 98x68cm a1: 84x59cm b2: 68x49cm pionowy poziomy. cena Version C of the Pluto installment of our solar system poster series.

POWIĄZANE KSIĄŻKI