Feinweinblein. Dramaty

Feinweinblein. Dramaty - Weronika Murek | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Weronika Murek
WYMIAR
11,64 MB
NAZWA PLIKU
Feinweinblein. Dramaty.pdf
ISBN
5503320609434

OPIS

Tuż po debiucie pisano o niej, że spadła na polską scenę literacką niby meteoryt. Oryginalność jej wyobraźni, wyczucie dramaturgiczne, a przede wszystkim niezwykły słuch językowy i niepowtarzalne poczucie humoru zwróciły uwagę jury największych nagród, między innymi Nagrody im. Witolda Gombrowicza za debiut czy Nagrody Literackiej Nike.Weronika Murek, autorka zbioru opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”, powraca w gatunku, w którym – jak sama mówi – najlepiej się czuje. W dramatach „Feinweinblein”, „Wujaszki” i „Morowe” sięga po tematy fundamentalne: historię przez duże H, miłość, śmierć, samotność, poczucie pozostawania poza głównym nurtem wydarzeń czy tęsknotę za innym, lepszym życiem. Jednak z właściwą sobie niechęcią do „aptekarskiego przepisywania świata” wywraca je na lewą stronę i stawia przed krzywym zwierciadłem. Opowieści groteskowo się wykrzywiają, ale autorka wciąż dodaje nowe, zaskakujące perspektywy. Przede wszystkim jednak stawia kolejne pytania, z którymi czytelnik do końca pozostanie sam.Weronika Murek jest oszczędna, w niewielu słowach potrafi zmieścić mnogość emocji i refleksję, która sięga daleko w głąb, w samo sedno. A stamtąd wyziera tęsknota i groza, nieustannie skradające się niby tytułowe straszydło Feinweinblein.

Oryginalność jej wyobraźni, wyczucie dramaturgiczne, a przede wszystkim niezwykły słuch językowy i niepowtarzalne poczucie humoru ... Feinweinblein. Dramaty - Weronika Murek - opis książki: Tuż po debiucie pisano o niej, że spadła na polską scenę literacką niby meteoryt.

Jednak z właściwą sobie niechęcią do „aptekarskiego przepisywania świata" wywraca je na lewą stronę i ... Feinweinblein : dramaty / Weronika Murek Autorzy : Murek, Weronika (1989- ) Współtwórcy : Wydawnictwo Czarne. Wydawca Wydawca : Wołowiec : Wydawnictwo Czarne Rok wydania : 2019 Opis fizyczny : 207, [8] s.

POWIĄZANE KSIĄŻKI