Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko

Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
6,97 MB
NAZWA PLIKU
Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko.pdf
ISBN
2939774746677

OPIS

Kompletna biografia genialnego i charyzmatycznego fizyka i wynalazcy, Enrico Fermiego.W 1942 roku zespół z Uniwersytetu Chicago dokonał, czegoś, czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej: doprowadził do zainicjowania jądrowej reakcji łańcuchowej. Jednym z głównych autorów tego przełomu był Enrico Fermi. Doskonale zorientowany w meandrach fizyki klasycznej i mechaniki kwantowej oraz znakomicie radzący sobie zarówno z teorią, jak i z doświadczeniami, Fermi był w istocie ostatnim człowiekiem, który wiedział wszystko – przynajmniej o fizyce.Z biografii wyłania się portret złożonej osobowości i nietuzinkowego człowieka, który należał do włoskiej Partii Faszystowskiej oraz brał udział w Projekcie Manhattan, a w annałach historii zapisał się jako jeden z największych naukowych mentorów. Książka Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko, opierając się na nowych materiałach archiwalnych i unikalnych wywiadach, odsłania niezwykłe życie giganta XX-wiecznej fizyki.Schwartz zręcznie przekazuje nam estetyczne piękno poglądów Fermiego bez zbędnego zagłębiania się w nieistotne szczegóły. – „Economist”Dotychczas ukazały się już inne opisy życia i twórczości Fermiego, jednak nowy portret tego naukowca autorstwa Davida N. Schwartza jest pierwszą szczegółową biografią opublikowaną od czasu śmierci Fermiego w 1954 roku. Schwartz, opierając się na wybranych źródłach, bardzo sprawnie opowiada tę historię... – „New York Times Book Review”

Ostatni człowiek, który wiedział wszystko. Życie i czasy ojca ery atomowej autorstwa Schwartz David , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 62,20 zł .

Jednym z głównych autorów tego przełomu był Enrico Fermi. Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko - Kompletna biografia genialnego i charyzmatycznego fizyka i wynalazcy, Enrico Fermiego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI