Morze wewnętrzne

Morze wewnętrzne - Tadeusz Zubiński | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Tadeusz Zubiński
WYMIAR
5,16 MB
NAZWA PLIKU
Morze wewnętrzne.pdf
ISBN
3062253818069

OPIS

Filip Mirski ? postać już znana z innych książek Autora, bohater, którego gnębią demony niespełnienia, przeżywa kryzys wieku średniego. Jego dobre czasy to późne lata 70.XX wieku, w rodzinnym Wrzosowie, na prowincji, z właściwą epoce dawką korupcji i nepotyzmu. Gdy rodzi się Solidarność, przyłącza się, ale ze swoim sarkastycznym stosunkiem do rzeczywistości, chronicznym dystansem, nie ma predyspozycji do czynów heroicznych. Do walki o jego duszę przystępuje dawny kolega, człowiek, który doskonal

Data zakończenia 2020-06-19 - cena 33,88 zł „Nasze Morze"), Mare Magnum („Wielkie Morze") lub też Mare Internum („Morze Wewnętrzne"). W Biblii pierwotnie znane było jako „Wielkie Morze" [Lb 34,6,7, J 1,4, 9,1, Ez 47,10,15,20] lub po prostu „Morze" [1Krl 5,9, 1Mch 14,34, 15,11], ale także znane jako „Morze Hinder" z powodu swojego położenia na zachodnim ... Morze Wewnętrzne[1] - japońskie, płytkie morze wewnętrzne o powierzchni 21 827 km²[2] pomiędzy wyspami: Honsiu, Kiusiu i Sikoku.

Książka opowiada o Japonii: nie tej znanej z telewizji, ale tej prowincjonalnej, naturalnej i wyjątkowej. Morskie wody wewnętrzne i morze terytorialne wchodzą w skład terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i stanowią jej integralną część. Polska sprawuje pełną jurysdykcję nad tymi obszarami pomniejszaną jedynie o prawo nieszkodliwego przepływu statków i okrętów na morzu terytorialnym. Morze wewnętrzne autorstwa Donalda Richie to pełna sentymentów podróż po Japonii i pewnego rodzaju pożegnanie ze starym krajem Kwitnącej Wiśni.

POWIĄZANE KSIĄŻKI