Scala. Nauka programowania

Scala. Nauka programowania Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
8,90 MB
NAZWA PLIKU
Scala. Nauka programowania.pdf
ISBN
4664419609967

OPIS

Scala jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia, który łączy cechy języków funkcyjnych i obiektowych. Jego twórcy postawili sobie za cel skalowalność napisanych w nim aplikacji - stąd wzięła się nazwa Scala. Scala jest oparta na wirtualnej maszynie Javy, umożliwia programowanie funkcyjne i oferuje bogaty wybór typów. Dzięki tym cechom można tworzyć kod mniej podatny na występowanie błędów w trakcie działania programu. Po uzyskaniu pewnej biegłości w kodowaniu praca z tym językiem staje się prawdziwą przyjemnością, nawet podczas tworzenia frameworków czy bibliotek.Ten przystępny podręcznik przeznaczono dla programistów, którzy chcą poznać język Scala, aby wykorzystywać go do pisania współbieżnych, skalowalnych i reaktywnych aplikacji. Przedstawiono tu podstawy niezbędne do rozpoczęcia kodowania w Scali: składnię języka, podstawowe typy danych, literały czy zmienne. Następnie omówiono struktury danych w Scali i sposoby korzystania z funkcji wyższego rzędu. Zaprezentowano również takie koncepcje jak dopasowanie wzorca, klasy przypadku oraz zagadnienia związane z programowaniem funkcyjnym i programowaniem zorientowanym obiektowo. Opisano techniki programowania asynchronicznego i reaktywnego. Znalazło się tu także obszerne wprowadzenie do frameworka Akka.W tej książce między innymi:paradygmaty programowania a korzystanie ze Scalikolekcje modyfikowalne i niemodyfikowalnekoncepcja domniemania i praca z wyjątkamiprogramowanie równoległe, asynchroniczne i reaktywneprogramowanie sterowane testami w ScaliScala: nowoczesność i prostota w każdej skali!

Nie znam innego języka programowania, który zaoferuje Ci taką elastyczność, wygodę, zwięzłość i możliwości. Czy bezpłatny kurs programowania online to dobry pomysł? Tak, wiele darmowych kursów programowania w sieci i zawarta w nich wiedza jest naprawdę przydatna i merytoryczna, choć oczywiście nie zastąpi studiów, czy szkół programowania.Samodzielna nauka wymaga bardzo dużo dyscypliny i motywacji.Poza tym materiały online bywają przestarzałe, więc zanim rozpoczniesz naukę upewnij ... Scala. Nauka programowania od Vikash Sharma możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np.

Ciekawą techniką nauki programowania jest wygrzebanie gdzieś jakiegoś kodu i analizowanie go. „Aha tutaj jest jakieś for"….

POWIĄZANE KSIĄŻKI