Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem

Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem - Anthony McCarten | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Anthony McCarten
WYMIAR
9,11 MB
NAZWA PLIKU
Papież. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem.pdf
ISBN
8632742541647

OPIS

Na podstawie książki laureata Oscara powstał film w reżyserii Fernando Meirellesa (Miasto Boga, Wierny ogrodnik, Miasto ślepców) z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Price’em w rolach głównych – już wkrótce w Netfliksie.11 lutego 2013 roku po raz pierwszy od sześciuset lat została złamana tradycja: papież Benedykt XVI, konserwatywny obrońca doktryn Kościoła, obwieścił światu swoją rezygnację ze stanowiska.Wkrótce za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej zgromadzili się kardynałowie, by wybrać nowego przywódcę dla ponad miliarda wiernych. Dwa dni później nowym papieżem został charyzmatyczny Argentyńczyk, Jorge Bergoglio, znany odtąd jako Franciszek.Sześćset lat temu Celestyn V postanowił z własnej woli ustąpić ze stanowiska, chciał powrócić do pustelniczego życia. Dlaczego jednak Benedykt XVI, najbardziej konserwatywny papież we współczesnym Kościele, podjął tak szokującą decyzję? I dlaczego ów strażnik wiary i obrońca doktryny w ogóle rozważał ten krok – wiedział, że jego miejsce na tronie Piotrowym najprawdopodobniej zajmie postępowy Jorge Bergoglio, którego charakter i poglądy były mu całkowicie obce?Bezkompromisowa opowieść o szokującej rezygnacji z urzędu papieża i zderzeniu dwóch skrajnie różnych osobowości.Anthony McCarten – pisarz, dramatopisarz, scenarzysta. Autor scenariusza do filmu Teoria wszystkiego, za który zdobył nominację do Oscara oraz dwie statuetki BAFTA (Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej). Napisał także scenariusz do obsypanego nagrodami Czasu mroku, którego książkowa wersja ukazała się nakładem wydawnictwa Marginesy, a także filmu biograficznego o Freddiem Mercurym i zespole Queen – Bohemian Rhapsody.

McCarten, Dwóch papieży. Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem 11 lutego 2013 r.

Franciszek, Benedykt i decyzja, która wstrząsnęła światem autorstwa Anthony McCarten Darmowa wysyłka Super cena 26.53 Sprawdź w księgarni Literia.pl! Papież Franciszek, Benedykt i decyzja która wstrząsnęła światem - Anthony Mccarten Książka religijna już od 21,54 zł - od 21,54 zł, porównanie cen w 26 sklepach. Zobacz inne Religia, najtańsze i Sprawdź niskie ceny i kup Papież.

POWIĄZANE KSIĄŻKI