Gdyby ulica Beale umiała mówić

Gdyby ulica Beale umiała mówić - James Baldwin | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
James Baldwin
WYMIAR
10,58 MB
NAZWA PLIKU
Gdyby ulica Beale umiała mówić.pdf
ISBN
1535432550771

OPIS

Adaptacja filmowa otrzymała 3 nominacje do Złotych Globów i 3 nominacje do OscarówHarlem, Nowy Jork. Tish i Fonny byli razem zawsze. Dorastali w jednej dzielnicy, w jednej społeczności, a ich miłość rosła wraz z nimi. Niepostrzeżenie stała się dla nich najważniejsza. I chociaż nie mają nicprócz siebie, Tish wierzy, że będą żyli długo i szczęśliwie.W przeddzień ślubu Fonny zostaje oskarżony o gwałt. Ma mocne alibi, ale jest czarny. Tish zrobi wszystko, by wyciągnąć go z więzienia.Najwyższej klasy literatura. Baldwin w ujmująco prosty sposób podejmuje trudny temat rozpaczliwej bezradności wobec wyrządzanych krzywd. Rozgrywająca się w latach 70. powieść nie traci na aktualności. Zmusza do refleksji i wzbudza emocje, od których nie sposób się uwolnić.Kiedy dwoje się kocha naprawdę, wszystko, co się między nimi dzieje, ma w sobie coś uroczystego i świątecznego. Czasem wydaje się, że coś ich oddaliło od siebie. Nie znam większej udręki i rozleglejszej pustki od tej, jaka powstaje, gdy ukochany odchodzi![fragment]James Baldwin - jeden z najważniejszych afroamerykańskich autorów. Powieściopisarz i eseista, aktywny zwolennik ruchu praw obywatelskich i działalności Martina Luthera Kinga.Książka Gdyby ulica Beale umiała mówić celebruje nie tylko miłość kobiety i mężczyzny, ale i rzadko opisywaną we współczesnej literaturze miłość w rodzinie.Joyce Carol OatesJeśli Van Gogh był artystą-świętym dziewiętnastego wieku, to James Baldwin jest artystą-świętym wieku dwudziestego.Michael OndaatjePoruszająca, bolesna historia, tak dogłębnie ludzka i tak bezceremonialnie osadzona w rzeczywistości, że niezaprzeczalnie ponadczasowa.„The New York Times Book Review”Powieść została zekranizowana przez laureata Oscara Barry’ego Jenkinsa i zachwyciła krytyków.Jeden z najlepszych filmów tego roku.„Times Magazine”

Pomimo tego, że jest to stosunkowo skromna liczba nominacji, to chyba w przypadku żadnego innego filmu w tegorocznym zestawieniu nie można powiedzieć, że każda nominacja jest zasłużona. Po pierwsze - scenariusz adaptowany. Gdyby ulica Beale umiała mówić / If Beale Street Could Talk (2018) PL.BDRip.XviD-KiT / Lektor PL Reżyseria: Barry Jenkins Scenariusz: Barry Jenkins Gatunek: Dramat Produkcja: USA Premiera: 22 lutego 2019 (Polska) 9 września 2018 (świat) Młodziutka Tish kocha Fonny'ego nad życie.

Ostentacyjnie prosta opowieść rozgrywa się w Harlemie i obrazuje losy młodej pary, Tish Rivers (KiKi Layne) i Alonza "Fonny'ego" Hunta (Stephan James, znany ze "Zwycięzcy ... Z tej perspektywy Gdyby ulica Beale umiała mówić staje się gorzką, ale jednocześnie i zachęcającą refleksją nad ulotnością uświęceń i niestrasznością wspólnego życia z przyzwyczajenia. Na łamach kolejnych powrotów do wspomnień, reżyser idealnie chwyta powolne rdzewienie uczucia, uciekające od niegdysiejszych złoceń ... Beale Street to głośna ulica.

POWIĄZANE KSIĄŻKI