Sarajewo. Bośnia i Hercegowina (Pascal Lajt)

Sarajewo. Bośnia i Hercegowina (Pascal Lajt) - Aleksandra Zagórska-Chabros | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksandra Zagórska-Chabros
WYMIAR
7,99 MB
NAZWA PLIKU
Sarajewo. Bośnia i Hercegowina (Pascal Lajt).pdf
ISBN
4008451134580

OPIS

SARAJEWO I OKOLICE Pascal LajtPanorama stolicy z góry TrebevićShopping na targu BaščaršijaWycieczka do Medjugorje i MostaruCo łączy Gorana Bregovica z Białym Guzikiem?Byrek, sirnica, zijelenica czy krompirusa?Gdzie bije serce stolicy?Co Vučko robił na olimpiadzie?Sarajewo, czyli nowe spojrzenie na bośniacką stolicę.Po wyjeździe z Pascalem zanucisz: Sarajewooo, Sarajewo!Sarajewo to emocje. Obok tego bałkańskiego miasta nie da się przejść obojętnie. I to nie tylko dlatego, że łatwo w nim odnaleźć namacalne ślady po wojnie, ale dzięki temu, że to miasto wielu kultur i religii – obok licznych meczetów, wznoszą się cerkwie, kościoły katolickie i synagogi. Ziemie te od pokoleń zamieszkiwali Bośniacy, Serbowie, Chorwaci, a także Romowie i Żydzi, a ich losy się ze sobą splatały. Po bolesnych przeżyciach miasto znów się rozwija. Doskonałym przykładem jest Trebevićka žičara, odbudowana po wielu latach kolej gondolowa, dzięki której w kilka minut można wjechać na wyrastające ponad zabytkowym centrum miasta zbocze góry Trebević.Aleksandra Zagórska-Chabros, autorka przewodników po Bałkanach, Albanii, Chorwacji i Macedonii oraz bloga Bałkany według Rudej

Bośnia i Hercegowina Pascal Lajt | Zagórska-Chabros Aleksandra | Pascal. Książki i inne produkty w niskich cenach w księgarni internetowej czytam.pl. Pascal Lajt.

17.49 PLN. Premiera: 2017-03-15 ISBN: 978-83-7642-976-2. Panorama stolicy z góry Trebević Shopping na targu Baarija Wycieczka do Medjugorje i Mostaru Co łączy Gorana Bregovica z Białym Guzikiem? Byrek, sirnica, zijelenica czy krompirusa? Gdzie bije serce stolicy? Co Vuko robił na olimpiadzie? Sarajewo, czyli nowe spojrzenie na bośniacką stolicę.

POWIĄZANE KSIĄŻKI