Nomen Omen

Nomen Omen - Marta Kisiel | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Marta Kisiel
WYMIAR
10,91 MB
NAZWA PLIKU
Nomen Omen.pdf
ISBN
6984151113632

OPIS

Salomea Przygoda ucieka od zwariowanej rodziny, chcąc rozpocząć samodzielne życie. Gdy okazuje się, że jej stancja przypomina posiadłość z filmów grozy klasy B, prowadzona jest przez siostry w dość podeszłym wieku i papugę, a w telefonie słychać głosy, Salka zaczyna zastanawiać się, czy to aby na pewno był dobry pomysł. Pojawienie się młodszego brata jedynie komplikuje i tak niełatwą już sytuację – zwłaszcza, gdy pewnego dnia próbuje utopić siostrę w Odrze...

ktoś kiedyś stwierdził (może sama Meg), że operatorzy nie są za tym, aby dopuszczalne były hasła "niepolskie" - m.in. sentencje łacińskie; jednakże na stronie komentarzy do "nomen omen", kiedy "nomen" jako część hasła było jeszcze dopuszczalne, stwierdzono (być może błędnie), że poprzez dopuszczenie "nomen omen" naruszono ZDS.

Dotyczy to także przedmiotów lub naz nomen omen «wyrażenie zwracające uwagę na to, że użyta nazwa, zwykle nazwisko, charakteryzuje omawianą osobę lub rzecz» Nomen omen jest skrótem wyrażenia nomen atque omen lub nomen est omen, czyli 'imię i prócz tego jeszcze wróżba', 'imię jest wróżbą'.Słowo imię ma tutaj szerszy sens, może oznaczać nie tylko dosłownie imię danej osoby, ale i nazwisko, a także każdą nazwę czegoś. Starożytni Rzymianie twierdzili bowiem, że w imieniu lub nazwisku tkwi mocno informacja o człowieku ... Przejrzałem wystąpienia zwrotu nomen omen w Narodowym Korpusie Języka Polskiego i w wielu wypadkach w ogóle nie znalazłem powodu, dla którego go użyto.

POWIĄZANE KSIĄŻKI