Herezje

Herezje - Henryk Pietras SJ | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Henryk Pietras SJ
WYMIAR
5,12 MB
NAZWA PLIKU
Herezje.pdf
ISBN
6472646355711

OPIS

Starożytne herezje nigdy nie umarłyW oczach ludzi współczesnych herezje uchodzą za relikt czasów dawno minionych – za coś, czym Kościół nie musi się już zajmować. Henryk Pietras SJ, ceniony patrolog i autor wielu książek poświęconych chrześcijaństwu antycznemu, dowodzi jednak, że nie jest to takie oczywiste. Jego książka rzuca nowe światło na herezje, które pojawiły się u początków chrześcijaństwa, jednocześnie trafnie pokazując, że idee uznane za heretyckie są nadal żywe. Tak naprawdę do tej pory nie udało się ich ostatecznie odrzucić.Jakie są współczesne przejawy magicznego myślenia, które potępiono już wieki temu? Co z odstępcami od wiary mają wspólnego perfekcjoniści? Czy każdy może zostać heretykiem?Ta książka to znakomity przewodnik po najważniejszych herezjach, demaskujący ich przejawy we współczesnym świecie.Henryk Pietras SJ (ur. 1954) – profesor patrologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i w PWT Collegium Bobolanum w Warszawie. W Wydawnictwie WAM opublikował m.in. Początki teologii Kościoła, Eschatologię Kościoła pierwszych czterech wieków, Sobór Nicejski (325) . Jest współredaktorem serii Źródła Myśli Teologicznej oraz Synody i Kolekcje Praw.

Czyli tak jak ktoś tu powiedział - "nie opowiadaj herezji" A może miec tez znaczenie jako doktryna kwestionująca podstawowe prawdy każdej religii... Masson Hervé, Słownik herezji w Kościele katolickim, Książnica, Katowice 1993. Nestorianism [w:] Encyclopaedia Britannica (dostęp 14 czerwca 2020).

Lista utworów. Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI