Bezpieczeństwo systemów informatycznych. Zasady i praktyka. Wydanie IV. Tom 1

Bezpieczeństwo systemów informatycznych. Zasady i praktyka. Wydanie IV. Tom 1 - William Stallings | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
William Stallings
WYMIAR
10,15 MB
NAZWA PLIKU
Bezpieczeństwo systemów informatycznych. Zasady i praktyka. Wydanie IV. Tom 1.pdf
ISBN
2146734671358

OPIS

Zapewnienie bezpieczeństwa systemu informatycznego jest dziś nie lada wyzwaniem. Między administratorami a napastnikami trwa ciągły wyścig zbrojeń. Agresorzy dysponują bardzo różnymi narzędziami i często postępują w sposób nieprzewidywalny. W efekcie każde zabezpieczenie usługi czy zasobu, mimo że początkowo wydaje się doskonałe, prędzej czy później okazuje się podatne na ataki. Jedyną rzeczą, jaką może zrobić administrator bezpieczeństwa systemu, jest ciągłe utrzymywanie stanu gotowości, a także odpowiednio wczesne wykrywanie prób ataku i sukcesywne ich neutralizowanie. Poza tym powinien cały czas się uczyć i aktualizować swoją wiedzę.Ta książka to kolejne, zaktualizowane i uzupełnione wydanie znakomitego podręcznika przeznaczonego dla projektantów systemów i administratorów bezpieczeństwa. Poruszono w niej zagadnienia określania zagrożeń systemów komputerowych i sieci, oceny względnego ryzyka tych zagrożeń i opracowywania efektywnych kosztowo i przyjaznych dla użytkownika środków zaradczych. Wyjaśniono także najważniejsze zasady utrzymywania bezpieczeństwa systemu i wskazano, dlaczego ich przestrzeganie ma kluczowe znaczenie. Zaprezentowano również metody projektowe pozwalające na zaspokojenie wymagań bezpieczeństwa komputerowego, szeroko omówiono ważniejsze standardy w tej dziedzinie, a poszczególne kwestie zilustrowano za pomocą praktycznych przykładów.Najciekawsze zagadnienia:Zasady bezpieczeństwa i ich wdrożenieBezpieczeństwo oprogramowania i infrastrukturyElementy kryptografiiPraca administratora bezpieczeństwaZapewnienie bezpiecznej pracy sieciCyberobrona: bądź czujny i przygotuj się!

Helion Książki - Informatyka - Pozostałe - przeczytaj opinie, kupuj online w dobrej ... Opis: Bezpieczeństwo systemów informatycznych Zasady i praktyka Tom 2 - Stallings William, Brown Lawrie. Bezpieczeństwo systemu informatycznego od dawna nie jest problemem wyłącznie administratora IT i jego zespołu. Osoby które kupowały "Bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Stallings William, Brown Lawrie ISBN:9788328342996 - Książki - Technika. Informatyka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI