Przesilona wątpliwość

Przesilona wątpliwość - Sebastian Duda | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sebastian Duda
WYMIAR
7,67 MB
NAZWA PLIKU
Przesilona wątpliwość.pdf
ISBN
1671161138662

OPIS

W swoich esejach Sebastian Duda podejmuje interpretację wybranych dzieł literackich, w których szuka odpowiedzi na intrygujące go pytania teologiczne. Uważnie czyta Miłosza, Leśmiana i Białoszewskiego, wnika w głąb wątpliwości nękających Jerzego Nowosielskiego, zajmuje swoją pozycję wobec okrzyku, który Dostojewski włożył w usta Iwana Karamazowa: „Zwracam Bogu bilet!”. Polemizuje też z interpretacjami, w których dzieła Tolkiena i Lewisa odczytuje się w duchu chrześcijańskim – dostrzega w nich raczej gnozę. Książka Dudy przynosi istotną refleksję na temat utraty poczucia duchowości we współczesnym świecie.

(Łk 22,31-32) Było to kilka lat temu. Przesilona wątpliwość. Oprawa: ...

O teologii Jerzego Nowosielskiego Bóg Geneta według Sartre'a Fałszywe nabzdyczenia, życiopisanie i non omnis moriar.O Białoszewskim po publikacji jego Tajnego dziennika Głos z tego, tamtego i nie tamtego świata. Próby teologa z Leśmianem Książka PRZESILONA WĄTPLIWOŚĆ - od 14,63 zł, porównanie cen w 20 sklepach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI