Siostry

Siostry - Daisy Johnson | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Daisy Johnson
WYMIAR
7,85 MB
NAZWA PLIKU
Siostry.pdf
ISBN
1556947466665

OPIS

Powieść wyróżniona na liście wybitnych książek przez „New York Timesa”.Jedna z 10 najlepszych książek roku według „Publisher’s Weekly”.Jedna z najlepszych książek roku w ocenie „Vulture”.Książka najmłodszej finalistki Nagrody Bookera, międzynarodowej gwiazdy literackiego świata, porównywanej do największych twórców thrillerów: żywiołowy portret mrocznych relacji między rywalizującymi siostrami, ukazany bez tabu.„Daisy Johnson to demoniczne potomstwo Shirley Jackson i Stephena Kinga.”—The Observer (London)„Wynosi gotycką fabułę na szczyty kunsztu, wstrząsając czytelnikiem.”—The New York Times„Zwieńczona zdumiewającym zwrotem akcji.”—The Boston GlobeDaisy Johnson powraca z thrillerem Siostry, uzależniającą opowieścią o rodzeństwie uwikłanym w sieć bolesnych emocjonalnych zależności, zmagającym się z próbami zrozumienia, gdzie kończy się świat jednej z sióstr, a zaczyna drugiej.Dzieli je zaledwie dziesięć miesięcy. July i September znają się jak łyse konie i nie potrzebują nikogo innego, tylko siebie nawzajem. Pewnego dnia dochodzi jednak do tragedii i wyprowadzają się wraz z samotną matką do opuszczonego domu na wybrzeżu. W nowym, odizolowanym życiu July czuje, że głęboka więź, jaka zawsze łączyła ją z siostrą, zmienia się w sposób, którego nie rozumie. Obezwładniający strach i powiązane z nim niepokoje zapełniają dom. Siostry przekraczają granice dopuszczalnych zachowań – aż seria szokujących spotkań wystawia ich wspólnotę doznań na próbę i zmusza do ujawnienia wstrząsającej prawdy o przeszłości i teraźniejszości.Napisana radykalnie odkrywczym językiem, z niezwykłą wyobraźnią, określana jako „urzekająca” (The New Yorker), „wyraz siły natury” (The New York Times Book Review) oraz „dziwna, pierwotna i cudownie niepokojąca” (Celeste Ng), powieść Siostry jest jak połączenie ataku pierwotnej furii i bezbrzeżnego cierpienia –t pełnym napięcia, mocnym i głęboko poruszającym świadectwem miłości rodzeństwa oraz tego, co może się wydarzyć, gdy dwie siostry mierzą się z najciemniejszymi impulsami swoich osobowości.

We wtorek do szpitala w Poznaniu trafiła Julia. Powód - ciężka infekcja płuc. Siostry ze wspólnoty waszyngtońskiej Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia poprowadzą trzydniowe rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Zaufanie pośród burzy".

Niech zatem uwiedzie Was magia małego miasteczka w górach, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk. siostra (dla brata, siostry), półbrat = syn jednego z rodziców z poprzedniego związku (dla półbrata, półsiostry), półsiostra = córka jednego z rodziców z poprzedniego związku (dla półbrata, półsiostry), brat stryjeczny = syn brata ojca (dla brata stryjecznego, siostry stryjecznej), email: [email protected] Delegatka ds.ochrony małoletnich email: [email protected] Inspektor Ochrony Danych email: [email protected]

POWIĄZANE KSIĄŻKI