Koniec czasów

Koniec czasów - Paweł Krupa OP | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Paweł Krupa OP
WYMIAR
4,58 MB
NAZWA PLIKU
Koniec czasów.pdf
ISBN
2486587443919

OPIS

Bóg i człowiek na ławie oskarżonychŻył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…Sąd Ostateczny właśnie się zaczyna. Czy jesteśmy gotowi na zderzenie z wiecznością? Czy mamy się czego bać? A może to Bóg powinien lękać się konfrontacji z nami, z naszymi pretensjami i pytaniami, na które nikt nie potrafił nam odpowiedzieć?Paradoksalnie to od Końca czasów rozpoczyna się trylogia Boski Adwokat. Ojciec Paweł Krupa OP próbuje wniknąć w nie-ludzką logikę Boga, ujawnić, co się za nią kryje i zestawić z naszymi najbardziej bolesnymi pytaniami.Głęboka teologia, napięcie godne najlepszego thrillera i… zaskakujący humor.Paweł Krupa OP - dominikanin, historyk mediewista, mistrz anegdot, znawca myśli św. Tomasza, były dy¬rektor Instytutu Tomistycznego. Studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie. W Wydawnictwie WAM opublikował: Jutro ma na imię Bóg i Spowiedź jak na dłoni.

Czasy w których żyjemy są „czasem ostatecznym" - od Przyjścia Chrystusa do dziś ten czas trwa. Jest to okres wielkiej walki dobra ze złem.

Ułożone chronologicznie teksty odnoszą się do trudnych tematów, przedstawionych między innymi przez proroka Daniela oraz przez św. Jana w Apokalipsie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI