Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce

Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce - Dorota Balińska-Ciężki | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Dorota Balińska-Ciężki
WYMIAR
9,21 MB
NAZWA PLIKU
Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce.pdf
ISBN
1766988677937

OPIS

Książka opowiada o powstawaniu i przemianach zabudowy mieszkaniowej dla kolejarzy. Specyficzne warunki pracy na kolejach – wymagające dyspozycyjności służbowej, odpowiedzialności i szczególnej dyscypliny – były powodem budowy mieszkań dla pracowników w pobliżu miejsca ich zatrudnienia. Zarządy kolei od początku istnienia dróg żelaznych starały się zapewnić personelowi i jego rodzinie tanie, wygodne i dobre mieszkania. Wraz z rozwojem kolei powstawały nowe typy domów. W zależności od znaczenia linii, stacji i węzłów kolejowych tworzyły się zespoły, kolonie, osiedla, a nawet miasteczka kolejarzy. Oprócz tego wzdłuż linii wznoszono domy dla pełniących odpowiedzialną służbę toromistrzów i dróżników.Publikacja przedstawia przekształcenia tej grupy zabudowy od początku istnienia kolei do pierwszych lat XXI w. na wybranych przykładach z terenu Śląska i Wielkopolski – obszarów kraju, które otrzymały najlepiej rozwiniętą sieć kolejową. W książce zostały także ukazane zagrożenia, jakie dotyczą tych obiektów. Całość wzbogacają plany, schematy i liczne unikalne fotografie.

Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! W książce zostały także ukazane zagrożenia, jakie dotyczą tych obiektów. Całość wzbogacają plany, schematy i liczne unikalne fotografie.

Pseudonim. Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce (6052206) - Dorota Balińska-Ciężki - Książka, recenzja, streszczenie Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce Dorota Balińska-Ciężki. Wydawnictwo: Księży Młyn Data wydania: 2018-11-27 Kategoria: Popularnonaukowe ISBN: 9788377293669 Liczba stron: 372. Kup teraz na Allegro.pl za 72,70 zł - Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w...

POWIĄZANE KSIĄŻKI