Wyroby. Pomysłowość wokół nas

Wyroby. Pomysłowość wokół nas - Olga Drenda | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Olga Drenda
WYMIAR
7,53 MB
NAZWA PLIKU
Wyroby. Pomysłowość wokół nas.pdf
ISBN
9304280895194

OPIS

Betonowe przydomowe grzybki, łabędzie z opon, rycerze i dinozaury z nakrętek i śrubek, galanteria religijna – to, co dla jednych jest nieinteresującym wykwitem bezguścia i szmiry, dla Olgi Drendy stanowi fascynujący materiał do badań nad polską innowacyjnością. Autorka, nawiązując do najlepszych tradycji rodzimej antropologii, w wernakularnej twórczości dostrzega przede wszystkim nieskrępowaną wyobraźnię, swobodne podejście do norm estetycznych i religijnych, szczyptę sentymentalizmu i przemyślność. Tropiąc wytwory pomysłowości, zarówno te z okresu PRL-u, jak i całkiem współczesne, Olga Drenda podróżuje po Polsce, odwiedza kolekcjonerów i twórców zwykłych-niezwykłych przedmiotów. Wyroby to świeże spojrzenie na zjawiska, które jedni chcieliby wyrugować z naszej przestrzeni publicznej, a inni uważają za niegodne uwagi.

Lubimy iść na żywioł i mówić, że jakoś to będzie. Choć można (a w wielu kwestiach nawet trzeba ... Radzili, jak naprawiać, wymieniać, przewozić bagaż, dorobić przyczepkę.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Pomysłowość wokół nas - Olga Drenda - Książka w SwiatKsiazki.pl. Wyroby.

POWIĄZANE KSIĄŻKI