Kobiety Fotonu

Kobiety Fotonu - Małgorzata Czyńska | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Małgorzata Czyńska
WYMIAR
11,52 MB
NAZWA PLIKU
Kobiety Fotonu.pdf
ISBN
6940993640822

OPIS

Przemysł fotochemiczny to przemysł lekki odpowiedni dla kobiet. W Bydgoskich Zakładach Fotochemicznych „Foton” większość załogi stanowiły kobiety. Budowały powojenną legendę polskiej fotografii analogowej, sukces największego producenta papieru do fotografii czarno-białej i barwnej. Chemiczki, laborantki, księgowe dopowiadają swój rozdział do oficjalnej historii Fotonu. Z pasją mówią o wyborach zawodowych, sytuacji kobiet w przemyśle, a także o miłościach i małżeństwach zawartych w ciemni fotograficznej. Swój głos dołączają wybitne artystki fotografki – Teresa Gierzyńska, Jolanta Marcolla oraz Natalia LL, które przez kilkadziesiąt lat pracowały na materiałach Fotonu.

... Ciekawe przedstawienie historii, gdzie główną rolę gra bydgoski „FOTON", z pracującymi tam kobietami.

Przemysł fotochemiczny to przemysł lekki, odpowiedni dla kobiet. W Bydgoskich Zakładach Fotochemicznych „Foton" większość załogi stanowiły kobiety. Sprawdź niskie ceny i kup KOBIETY FOTONU w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Te kobiety stworzyły dobrą markę Fotonu Justyna Tota - Naszymi rozmówczyniami są panie, które mają dziś od 50 do 90 lat.

POWIĄZANE KSIĄŻKI