Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn

Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn - Hannah Fry | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hannah Fry
WYMIAR
12,47 MB
NAZWA PLIKU
Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn.pdf
ISBN
2253666454576

OPIS

Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna inteligencja już teraz podejmuje decyzje za Ciebie?Światowy bestseller o tym, jak zachować człowieczeństwo w świecie maszyn.Jeśli zafascynowały Cię książki Harariego, koniecznie sięgnij po Hello world!Dlaczego pewien znany sklep internetowy mógł stwierdzić, że jego klientka jest w ciąży, zanim ona sama zdała sobie z tego sprawę? Czy chcemy, żeby wyroki w sądzie wydawał pozbawiony empatii ale zawsze obiektywny i precyzyjny algorytm? Czy w zamian za lepszą obsługę medyczną będziemy gotowi powierzyć korporacjom nasze tajemnice i rodzinne sekrety?Od historycznej rozgrywki szachowej z 1997 roku, w której Garri Kasparow przegrał z komputerem Deep Blue, po autonomiczne pojazdy i wpływ nowych technologii na wyniki wyborów — Hannah Fry, brytyjska matematyczka, popularyzatorka nauki i niekwestionowana gwiazda wykładów z cyklu TED, wprowadza nas w świat, w którym o ludzkich losach coraz częściej decydują maszyny.Nieustannie słyszymy o inteligentnych wieżowcach, inteligentnych miastach, inteligentnym transporcie i projektowaniu. Urządzenia wokół nas mają być smart: telefon, samochód, zegarek, dom, również lodówka, a nawet pieluchy. Mają podpowiadać, zgadywać nasze intencje, wyręczać w każdym zadaniu. Czy wkrótce komputerowe programy i sztuczne inteligencje będą podejmować większość decyzji za nas? Czy będą decydować o naszym zdrowiu, edukacji i zarządzać naszym czasem? Jak wejść z nimi w możliwie najlepszą symbiozę?„Hello world jest klejnotem współczesnej literatury naukowej” — Alex Bellos, autor Alex's Adventures w Numberland„Ta książka pokazuje, dlaczego dobrzy pisarze naukowi są dziś niezbędni” — Katy Guest, „Guardian”„Witamy w nowoczesnym świecie wielkich zbiorów danych. Masz przerąbane!” — Cathy O'Neil, autorka Weapons Of Math Destruction

Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna ... Sprawdź niskie ceny i kup Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Hello world / Jak być człowiekiem w epoce maszyn Hannah Fry.

Literackie Hello world Jak być człowiekiem w epoce maszyn Hannah Fry. Zintegrowana: Wydanie: pierwsze: Pierwsze wydanie: 2019-01-30.

POWIĄZANE KSIĄŻKI