Drogami klęski

Drogami klęski - Jacques Maritain | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jacques Maritain
WYMIAR
11,67 MB
NAZWA PLIKU
Drogami klęski.pdf
ISBN
5230502775352

OPIS

Tak więc znaczenie pracy Maritaina polega dla nas nie tylko na tym, że wyjaśnia ona mechanizm klęski francuskiej, ale również i na poddaniu pewnego rozsądnego tonu rozważaniom o dzisiejszej sytuacji świata. Jedna z najtrudniejszych obecnie rzeczy to zdobyć się na trzeźwe, bezlitosne potępienie win i wad własnego narodu i nie wpaść przez to w zwątpienie o jego wartości. Szczere przyznanie się do win i głęboka wiara w lud francuski u Maritaina budzą wielki szacunek.[Ze wstępu Czesława Miłosza]Jacques Maritain (1882–1973) – był współtwórcą personalizmu chrześcijańskiego. Profesorem Instytutu Katolickiego w Paryżu, od 1918 członkiem papieskiej Akademii św. Tomasza w Rzymie. Jest uważany za głównego przedstawiciela neotomistycznego personalizmu i neoscholastyki. Początkowo był uczniem Henriego Bergsona, lecz po potępieniu filozofii É. Le Roya przez papieża Piusa X Maritain odszedł od bergsonizmu na rzecz neoscholastyki.

Jacques Maritain był francuskim filozofem, myślicielem politycznym, teologiem, a także zakonnikiem. Urodził się 18 listopada 1882 roku w Paryżu, zmarł natomiast 28 kwietnia 1973 roku ... Drogami klęski.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r "Drogami klęski" to publikacja, która została przełożona na język polski przez Czesława Miłosza. Poeta poprzedził też wydanie obszernym wstępem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI