Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu - Jakub Bobrowski | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jakub Bobrowski
WYMIAR
3,1 MB
NAZWA PLIKU
Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.pdf
ISBN
1658536633915

OPIS

Po sukcesie popularnej „Mitologii słowiańskiej” autorzy Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona oddają w ręce czytelników książkę utrzymaną w podobnej stylistyce, zatytułowaną „Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”. Składa się na nią 11 historii opowiadanych przez osoby zebrane podczas szlacheckiej gościny. Ich tematyka odnosi się do dawnych wierzeń pochodzących z czasów, kiedy praktykowana na ziemiach polskich religia chrześcijańska pełna była jeszcze rytuałów pochodzących z czasów pogańskich. Obydwa te światy spotkały się w fabułach zebranych tekstów. Ich źródłem były treści oryginalnych staropolskich podań, które odświeżone i wzbogacone charakterystyczną dla autorów przejrzystą narracją, stanowią o wyjątkowości niniejszej publikacji. Każdy miłośnik legend przeczyta ją jednym tchem i nie sposób będzie mu się od niej oderwać.

Jakub Strona główna / Sklep / Etnoinspiracje / Książki / Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.

Po sukcesie popularnej "Mitologii słowiańskiej" autorzy Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona oddają w ręce czytelników książkę utrzymaną w podobnej stylistyce, zatytułowaną "Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu". Czarty, biesy, zjawy.

POWIĄZANE KSIĄŻKI